ZF inwestuje w platformę CarPay-Diem | MOTOFAKTOR

ZF inwestuje w platformę CarPay-Diem

person Januszkiewicz Adrian 11/04/2023

Strategiczna inwestycja firmy ZF ma umocnić wiodącą pozycję CarPay-Diem na rynku mobilnego tankowania i płatności za ładowanie pojazdów.

 

 

 

Skalowalna platforma mobilnego tankowania i marketingu cyfrowego CarPay-Diem, opracowana przez luksemburską firmę Kwalyo, od momentu uruchomienia w 2019 roku przetworzyła z powodzeniem ponad 3 mln mobilnych transakcji paliwowych. Firma łączy działalność B2B i B2C, nie tylko wspierając sprzedawców paliw i wystawców kart w ich wysiłkach na rzecz cyfryzacji, ale także pozwalając dostawcom oprogramowania OEM i aplikacji mobilnych na zapewnienie wyjątkowych rozwiązań operatorom flot i kierowcom.

 

Platforma CarPay-Diem buduje obecnie największą w Europie sieć stacji paliwowych i ładowarek EV obsługujących transakcje mobilne. Inwestycja firmy ZF ma pomóc zbudować wyjątkową pozycję technologii CarPay-Diem w programie działań na rzecz rozwoju nowej generacji tankowania i ładowania pojazdów, poprzez integrację z aplikacjami w systemie informacyjno-rozrywkowym pojazdu. Dzięki integracji usług CarPay-Diem z rozwiązaniami telematycznymi firmy ZF tysiące podłączonych pojazdów będzie mogło korzystać z cyfrowych kart paliwowych do natychmiastowej aktywacji pomp paliwowych i ładowarek EV.

 

W dynamicznie zmieniającym się świecie floty stają przed licznymi wyzwaniami. Muszą stale dostosowywać strategię tankowania do warunków rynkowych i dążyć do uzyskania dostępu do dokładnych danych księgowych, aby zapewnić maksymalną efektywność działania. Integrując mobilne rozwiązanie do tankowania i płatności za energię w pojeździe, firma ZF Aftermarket chce zapewniać nie tylko wygodę dla kierowcy, ale także natychmiastowy przejrzysty ogląd kosztów paliwa i wyższą wydajność operacyjną dla zarządzającego flotą. Dotyczy to również eksploatacji flot mieszanych (ICU i EV) i dlatego jest ważnym wsparciem dla płynnego przejścia ku flocie wyłącznie elektrycznej.

 

Frédéric Stiernon, dyrektor generalny Kwalyo
Frédéric Stiernon, dyrektor generalny Kwalyo, Fot. Kwalyo

Cyfryzacja branży paliwowej i ładowania EV jest kluczowym elementem przyspieszenia transformacji energetycznej – stwierdza Frédéric Stiernon, dyrektor generalny Kwalyo i dodaje: Jesteśmy dumni, że możemy dzielić ten pogląd z naszym partnerem. ZF zapewnia CarPay-Diem dostęp do tysięcy podłączonych pojazdów w całej Europie, które zapewnią istotne oszczędności w wydatkach na paliwo, dzięki skutecznemu połączeniu telematyki ZF i usług CarPay-Diem.

 

 

 

Phillippe Colpron, Dyrektor ZF Aftermarket i wiceprezes Grupy ZF
Phillippe Colpron,
Dyrektor ZF Aftermarket i wiceprezes Grupy ZF, Fot. Frank Toussaint

Dzięki tej inwestycji możemy zrealizować kolejny strategiczny krok w naszej sieci partnerskiej, którego celem jest umożliwienie klientom efektywnego zarządzania flotami, optymalizacji kosztów i znacznego zmniejszenia śladu węglowego – komentuje Phillippe Colpron, Dyrektor ZF Aftermarket i wiceprezes Grupy ZF – Dla ZF inwestycja w cyfrowy system płatności za energię stanowi istotne rozszerzenie już aktywnych źródeł danych, które posiadamy, w celu opracowania kolejnych wartościowych usług dla naszych klientów flotowych – wspólnie z naszymi partnerami – dodaje.

 

Źródło: ZF

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).