ZF i Sioen nagrodzone za innowacyjne rozwiązanie telematyczne | MOTOFAKTOR

ZF i Sioen nagrodzone za innowacyjne rozwiązanie telematyczne

person Adrian Januszkiewicz 9/10/2020

Firmy ZF i Sioen Industries zdobyły w Niemczech nagrodę za innowację w kategorii telematyki naczep w prestiżówym konkursie Telematik Markt.

Współpraca ZF i Sioen wprowadza nowatorskie rozwiązanie “Detector” z ulepszoną wersją technologii Dynatex PROTECTOR firmy Sioen – inteligentną, wielowarstwową plandekę z warstwami przewodzącymi, którą można przymocować do drzwi, dachu i boków naczepy. TX-TRAILERGUARD, zaawansowane rozwiązanie do zarządzania flotą (FMS) dostępne pod marką Transics, zasila to rozwiązanie, optymalizując bezpieczeństwo naczepy poprzez zwiększenie łączności między naczepą a zapleczem.

 

Alarm uruchamia się automatycznie w przypadku manipulowania plandeką, a kierowca jest informowany za pomocą ostrzeżenia dźwiękowego lub powiadomienia w kabinie. Alarm jest również transmitowany do zaplecza floty w czasie rzeczywistym za pośrednictwem rozwiązania TX-CONNECT marki Transics.

 

Gdy ten nowy produkt zostanie połączony z ELB-Lock OptiLock firmy WABCO, zaawansowanym bezprzewodowym elektronicznym systemem zamykania, który umożliwia zdalne monitorowanie w czasie rzeczywistym i zarządzanie dostępem do naczepy, floty będą mogły dodatkowo zwiększyć swoje możliwości w zakresie kontroli potencjalnych naruszeń naczep w czasie rzeczywistym.

 

“Detector” firmy Sioen to w pełni działające rozwiązanie, które zostało dokładnie przetestowane w warunkach eksploatacyjnych przez wiodące firmy flotowe.

To dla nas zaszczyt, że zostaliśmy wyróżnieni tą ważną nagrodą w dziedzinie telematyki naczep. Udało nam się efektywnie połączyć nasze innowacje i doświadczenie z technologią firmy Sioen, aby dostarczyć to praktyczne rozwiązanie. Rosnąca liczba kradzieży ładunków jest istotnym problemem dla przemysłu pojazdów użytkowych, który już teraz stoi w obliczu wielu innych wyzwań w całej Europie. Firma ZF jest w pełni zaangażowana w stosowanie swojej technologii w celu przeciwdziałania temu zjawisku. W ten sposób wspieramy naszych klientów, zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony w sektorze transportu pojazdami użytkowymi. Nick Rens EVP dywizji ZF Commercial Vehicle Control Systems w regionie EMEA
Około 86% przypadków kradzieży z ciężarówek w Europie dotyczy ładunku. Poza zakłócaniem łańcucha dostaw naszych klientów, kradzież ładunku ma istotny, negatywny wpływ na właścicieli flot, wynikający z uszkodzeń pojazdów i przestojów. Dzięki Sioen Industries zrobiliśmy duży krok naprzód w walce z tym zjawiskiem, a nagroda Telematik Award jest wyrazem uznania za to, że zajmujemy się kolejnym kluczowym zagadnieniem branżowym. Peter Bal Lider Biznesowy Cyfrowej Obsługi Klienta w regionie EMEA, w dywizji ZF Commercial Vehicle Control Systems
Po połączeniu sił z firmą ZF w celu opracowania tego unikalnego kompleksowego rozwiązania, jesteśmy dumni, że zostaliśmy wyróżnieni za pomoc flotom w zapewnieniu zaawansowanej ochrony ładunków ich klientów. Frederik Vroman Kierownik ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w firmie Sioen

 

Źródło: ZF

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).