ZF i Dongfeng wprowadzają system jazdy coASSIST Level2+ - MOTOFAKTOR

ZF i Dongfeng wprowadzają system jazdy coASSIST Level2+

person Adrian Januszkiewicz 24/02/2021

Firma ZF wprowadziła swój system półautomatycznej jazdy coASSIST Level2+ w modelu 2020 Dongfeng Aeolus Yixuan.

System coASSIST, jak informuje ZF, oferuje kierowcom znaczące korzyści w zakresie komfortu i bezpieczeństwa za bardzo przystępną cenę – spełniając jednocześnie przewidywane protokoły testów Euro NCAP 2025 i zapewniając popularne funkcje na poziomie Level2+. Po wstępnym rozpoczęciu produkcji, w przyszłości system ten wprowadzić ma również pierwszą premierę radaru średniego zasięgu Gen21 firmy ZF.

 

ZF jest integratorem całego systemu coASSIST, który został opracowany we współpracy z partnerem Mobileye i zawiera technologię kamer Mobileye EyeQ. Wykorzystuje on również radary krótkiego zasięgu firmy Hella. Połączenie tego zaawansowanego zestawu kamer i czujników radarowych z centralną jednostką sterującą umożliwia realizację takich funkcji, jak adaptacyjny tempomat, rozpoznawanie znaków drogowych, asystent zmiany pasa ruchu, asystent utrzymania pasa ruchu, asystent jazdy po autostradzie i asystent jazdy w korkach.

Wprowadzenie coASSIST we współpracy z firmą Dongfeng Motor jest ważnym kamieniem milowym we wprowadzaniu systemów Level2+ do przystępnych cenowo pojazdów osobowych. W ZF wierzymy, że systemy Level2+, które spełniają zaawansowane protokoły testów bezpieczeństwa i pomagają odciążyć kierowcę, będą w niedalekiej przyszłości głównym motorem napędowym przyszłego rozwoju segmentu lekkich pojazdów, a obserwowanie tych systemów na światowych drogach jest bardzo ekscytujące. Christophe Marnat Executive Vice President dywizji ZF Electronics and Advanced Driver Assist Systems

 

Przystępność cenowa tych systemów jest ważna, ponieważ umożliwia większą penetrację rynku i szybsze udostępnienie ich klientom. Pomoże im to również przyzwyczaić się do półautomatycznych funkcji, ponieważ kierowca jest zawsze w kontakcie z systemem, mając jednocześnie dostęp do zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i wygody.

 

ZF oferuje pełen zakres systemów na poziomie L2+, w tym:

 

  • ZF coASSIST – przystępne cenowo rozwiązanie Level 2+, które pomaga spełnić wymagania Euro NCAP w zakresie wydajności, dostarczając jednocześnie najbardziej popularne funkcje ADAS Poziomu 2+ wykorzystujące technologię EyeQ firmy Mobileye (Intel Company).
  • ZF coDRIVE – rozszerza funkcjonalność wsparcia jazdy w korkach i na autostradzie. Obraz kamery 360° oraz możliwości przetwarzania technologii Mobileye EyeQ umożliwiają automatyczną zmianę pasa ruchu i automatyczne wyprzedzanie.
  • ZF coPILOT – został zaprojektowany z myślą o zaawansowanej mocy obliczeniowej i skalowalności przetwarzania od poziomu 2+ do poziomu 4. Oferuje takie funkcje, jak obsługa bez użycia nóg i rąk, automatyczna zmiana pasa ruchu i wyprzedzanie, automatyczne parkowanie w garażu i uczenie się trasy.
Ta pełna oferta systemów wspomagania jazdy jest najbardziej wszechstronna w branży i pozwala klientom wybrać odpowiedni poziom funkcjonalności, odpowiedni w różnych scenariuszach jazdy, takich jak jazda po autostradzie, korki w mieście lub na autostradzie, automatyczna zmiana pasa ruchu inicjowana przez kierowcę czy automatyczna pomoc przy parkowaniu. Po wstępnym uruchomieniu systemu coASSIST we współpracy z firmą Dongfeng, funkcje jazdy autonomicznej ZF wyższego poziomu zostaną dostarczone i zastosowane w Dongfeng Aeolus Yixuan MAX, flagowym modelu rodziny Dongfeng Aeolus Yixuan, w ciągu następnych 1-3 lat. Christophe Marnat

 

Źródło: ZF

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).