ZF Friedrichshafen AG ma nowego Prezesa i Dyrektora Generalnego | MOTOFAKTOR

ZF Friedrichshafen AG ma nowego Prezesa i Dyrektora Generalnego

person Adrian Januszkiewicz 11/07/2022

Inżynier przemysłowy dr Holger Klein zastąpi Wolfa-Henninga Scheidera na początku 2023 r. na stanowisku Prezesa i Dyrektora Generalnego ZF Friedrichshafen AG.

 

Dr Holger Klein, członek zarządu odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku, dywizję Car Chassis Technology, dział Aftermarket oraz produkcję, zastąpi Wolfa-Henninga Scheidera na stanowisku Prezesa i Dyrektora Generalnego ZF Friedrichshafen AG na przełomie roku 2022/2023. Jednocześnie do Zarządu dołączy dr Peter Laier, który pokieruje dywizjami Commercial Vehicle Solutions (CVS) i Industrial Technology, zastępując Wilhelma Rehma. Dyrektor finansowy ZF dr Konstantin Sauer opuści firmę do końca 2022 roku po wielu latach pracy. Rada Nadzorcza ma obsadzić to stanowisko w najbliższym czasie.

 

Niemal jednoczesne zakończenie trzech kadencji sprawdzonych, odnoszących sukcesy i wysoko cenionych członków zarządu stanowi szczególne wyzwanie dla przedsiębiorstwa – mówi dr Heinrich Hiesinger, przewodniczący Rady Nadzorczej ZF – Dlatego z wielką przyjemnością ogłaszamy dziś dwóch następców. Proces sukcesji po dr Sauerze jest już na zaawansowanym etapie.

 

Dr Holger Klein dołączył do ZF w 2014 r. jako doświadczony międzynarodowy ekspert branżowy z firmy konsultingowej McKinsey. Od 2015 r. ZF kierował procesem integracji amerykańskiej grupy TRW Automotive po jej przejęciu. Na początku 2017 r. dr Klein objął stanowisko szefa dywizji Car Chassis Technology i dostosował jej ofertę produktową do założeń strategii ZF „Next Generation Mobility”. Od 2018 roku pełni funkcję członka zarządu ZF i kieruje regionem Azji i Pacyfiku oraz Indii z Szanghaju. Ponadto zarządza działalnością dywizji Passenger Car Chassis Technology i Aftermarket oraz odpowiada za produkcję ZF na całym świecie. Pod jego kierownictwem firma ZF zdobyła tradycyjnych i nowych producentów OEM z branży motoryzacyjnej w Azji jako klientów strategicznych i przyszłościowych produktów ZF. Ponadto, udało mu się pozycjonować ZF jako dostawcę systemów. Dr Klein zainicjował tworzenie nowych centrów rozwojowych i zakładów produkcyjnych, zwłaszcza w Chinach, aby wykorzystać szybkie zmiany technologiczne i umożliwić ekspansję biznesową ZF.

 

Jako członek zarządu, dr Holger Klein był ściśle zaangażowany w proces planowania strategicznego na najbliższe lata. Dlatego też będzie on dynamicznie kontynuował udaną transformację w ZF dodając swoje własne impulsy – mówi Przewodniczący Rady Nadzorczej dr Heinrich Hiesinger.

 

Z dniem 1 października 2022 r. dr Klein obejmie początkowo rolę zastępcy Prezesa Zarządu ZF, po czym z dniem 1 stycznia 2023 r. przejmie funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego od Wolf-Henninga Scheidera, który odchodzi z ZF.

 

Wolf-Henning Scheider dołączył do ZF na początku 2018 roku jako Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny, po tym jak pełnił funkcję Prezesa dywizji Automotive Technology w firmie Robert Bosch GmbH, a także Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Mahle Group. Dziś Wolf-Henning Scheider jest również odpowiedzialny za badania i rozwój, a także sprzedaż Grupy ZF.

 

Wolf-Henning Scheider wyznaczył strategiczny kierunek transformacji firmy, osiągając znaczące postępy i będzie kontynuował tę drogę z ZF do końca roku, aby zapewnić kontynuację procesu transformacji – mówi Przewodniczący Rady Nadzorczej dr Heinrich Hiesinger.

 

ZF przechodzi bezprecedensowy, dynamiczny proces transformacji. Powołanie dr Holgera Kleina na stanowisko nowego Prezesa jest doskonałym i ważnym sygnałem zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym – mówi Andreas Brand jako przedstawiciel Fundacji Zeppelina miasta Friedrichshafen, która posiada 93,8 procent wszystkich akcji ZF.

 

Dr Klein posiada najlepsze predyspozycje, zna firmę, jej klientów i dostawców, branżę, a przede wszystkim wyzwania, które trzeba opanować dziś i w przyszłości – podkreśla reprezentujący Fundację Dr. Jürgen and Irmgard Ulderup, która posiada 6,2 procent udziałów w ZF, dr Joachim Meinecke.

 

Ponadto, Wiceprezes ZF dr Konstantin Sauer, odpowiedzialny za Finanse, IT oraz Fuzje i Przejęcia, po wielu latach pracy zakończy swoją kadencję w ZF pod koniec 2022 roku. Inżynier przemysłowy i absolwent studiów doktoranckich z zakresu administracji biznesowej dołączył do ZF w 1990 roku, w 2000 roku objął stanowisko Prezesa ZF South America, a w 2010 roku został Dyrektorem Finansowym Grupy.

 

W koncernie ZF dr Konstantin Sauer przez wiele lat symbolizował stabilność i mądre zarządzanie finansami. Tym samym położył fundament pod udane przejęcia, transformację i dalszy rozwój firmy – podkreśla dr Hiesinger, Przewodniczący Rady Nadzorczej – Rada Nadzorcza zajmie się w najbliższym czasie kwestią sukcesji po dr Sauerze. W tym trudnym okresie zgodził się on, wbrew swoim pierwotnym planom, zostać na stanowisku do końca roku. Pragnę przekazać mu serdeczne podziękowania za jego dalszą pracę.

 

Członek zarządu Wilhelm Rehm również odejdzie z ZF, gdy jego umowa wygaśnie pod koniec roku. Absolwent inżynierii mechanicznej dołączył do ZF w 2003 roku, w 2010 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu byłej spółki ZF Passau GmbH i został członkiem Zarządu ZF. Wilhelm Rehm pełni funkcję członka Zarządu ZF od 2012 roku i kieruje dywizjami Commercial Vehicle Solutions (CVS) i Industrial Technology, a także zarządzaniem materiałami.

 

Jako wieloletni szef działu pojazdów użytkowych ZF, Wilhelm Rehm odegrał znaczącą rolę w udanej integracji WABCO, a także w rozpoczęciu działalności dywizji CVS na początku 2022 roku. Ponadto wniósł istotny wkład w technologię przemysłową, na przykład poprzez utworzenie odnoszącego sukcesy biznesu firmy ZF w zakresie energii wiatrowej. Za to oraz za jego wkład w pokonywanie wyzwań w ciągu ostatnich dwóch lat należą mu się szczególne podziękowania od Rady Nadzorczej – dodaje dr Hiesinger.

 

Rada Nadzorcza powołała dr Petera Laiera do Zarządu ZF. Zastąpi on Wilhelma Rehma i będzie kierował dywizjami ZF Commercial Vehicle Solutions i Industrial Technology. 54-latek posiada tytuł doktora inżynierii i pełnił różne funkcje kierownicze w znanych firmach przemysłowych, takich jak Continental i Benteler, zanim w 2016 roku dołączył do Knorr-Bremse, gdzie do 2021 roku kierował działem pojazdów użytkowych.

 

Dr Peter Laier wnosi wieloletnie doświadczenie branżowe, wiedzę na temat przemysłu dostawczego w branży motoryzacyjnej oraz globalnej firmy zajmującej się pojazdami użytkowymi – mówi Przewodniczący Rady Nadzorczej ZF dr Heinrich Hiesinger.

 

Od 1 stycznia 2023 roku dr Laier będzie kierował dywizją Commercial Vehicle Solutions firmy ZF, największego na świecie dostawcy dla branży pojazdów użytkowych, pełniąc funkcję członka Zarządu ZF.

 

Źródło: ZF

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).