ZF Friedrichshafen AG: kolejna inwestycja w KSSE | MOTOFAKTOR

ZF Friedrichshafen AG: kolejna inwestycja w KSSE

person Redakcja 28/06/2018

Spółka TRW Polska, należąca do ZF Group, zrealizuje kolejną inwestycję w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

TRW wybuduje w Częstochowie nową halę produkcyjną, dzięki której wprowadzi na polski rynek mechanizm aktywnego zwijacza do pasa bezpieczeństwa typu ACR (Active Control Retractor). Ta innowacja techniczna doskonale wpisuje się w obecne trendy nowoczesnej motoryzacji i znacznie poszerza możliwości ochrony pasażera samochodu, dając możliwość korekty jego pozycji jeszcze w czasie poprzedzającym wypadek.

 

TRW Polska zainwestuje 43,3 mln zł i do końca 2019 r. zatrudni co najmniej 30 nowych pracowników. Firma deklaruje też utrzymanie ponad 4,1 tys. dotychczasowych miejsc pracy. Aktualnie w dwóch działających zakładach (pasy bezpieczeństwa oraz poduszki powietrzne) zatrudnionych jest około 6,3 tys. osób przy produkcji i w administracji.

 

Także w tym miesiącu oficjalnie rozpoczęto budowę kolejnego zakładu produkcyjnego i biurowca w Częstochowie, należącego do działu ZF Global Electronics. Oficjalnie budowa nowego oddziału, powstającego również w podstrefie Katowickiej SSE na częstochowskich Skorkach, rozpoczęła się 5 czerwca. Pod koniec przyszłego roku zostanie w nim uruchomiona produkcja elektroniki do przemysłu motoryzacyjnego, w szczególności nowej generacji kamer samochodowych. W hali o powierzchni 10 tys. m2 zostanie zatrudnionych ponad 300 pracowników.

 

W tej samej lokalizacji powstanie również biurowiec Centrum Usług Biznesowych, które zatrudni kolejnych 240 osób.

 

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).