ZF Friedrichshafen AG i chiński Wolong Electric Group zacieśniają współpracę | MOTOFAKTOR

ZF Friedrichshafen AG i chiński Wolong Electric Group zacieśniają współpracę

person Redakcja 19/11/2019

Firmy podpisały umowę o utworzeniu spółki joint venture, która będzie produkować m.in. komponenty do silników elektrycznych.

Współpraca wzmocni portfolio produktów ZF i poprawi konkurencyjność firmy w zakresie elektrycznych układów napędowych.

Współpraca z Wolong, kluczowym graczem w dziedzinie silników elektrycznych i komponentów na rynku chińskim, jest kolejnym krokiem w dalszym wzmacnianiu naszej strategii mobilności elektrycznej. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu rozszerzamy nasze portfolio podzespołów do silników elektrycznych. Jörg Grotendorst szef działu e-mobilności ZF

 

Spółka joint venture będzie działać pod nazwą Wolong ZF Automotive E-Motors Co Ltd. i będzie produkować silniki elektryczne i komponenty do stosowania w układach napędowych ZF i na otwartym rynku. Pierwszym sukcesem tego partnerstwa jest przyznanie dużej seryjnej umowy produkcyjnej na komponenty silników elektrycznych do napędów hybrydowych i elektrycznych.

Umowa o pogłębieniu współpracy z chińską firmą i ustanowieniu nowej spółki joint venture, której celem jest kontrakt na produkcję silników elektrycznych, to krok w kierunku realizacji naszej strategii inwestowania w Chinach. Dzieki temu ZF znacząco przyczyni się do rozwoju elektryfikacji i zrównoważonej mobilności na tym rynku. Dr Holger Klein członek zarządu ZF Friedrichshafen AG

 

Od stycznia 2016 r. ZF prowadzi działania związane z rozwojem elektromobilności. Zajmuje się tym dział e-mobilności z siedzibą w Schweinfurt w Niemczech, dla którego pracuje ponad 9 000 pracowników rozmieszczonych w różnych lokalizacjach na całym świecie.

 

Źródło: ZF Friedrichshafen AG

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).