ZF finalizuje przejęcie WABCO | MOTOFAKTOR

ZF finalizuje przejęcie WABCO

person Redakcja 29/05/2020

Po zatwierdzeniu przez wszystkie organy nadzorujące, Grupa ZF rozpoczyna proces integracji z WABCO.

Firma ZF Friedrichshafen AG, po uzyskaniu zgody wszystkich wymaganych organów nadzorujących, pomyślnie ukończyła przejęcie firmy WABCO – dostawcy technologii pojazdów użytkowych. Akcje WABCO, wcześniej notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, zostały usunięte z obrotu publicznego ze skutkiem natychmiastowym.

 

Przejęcie oznacza początek procesu integracji WABCO z ZF oraz pozwoli na połączenie działalności dwóch liderów branży i realizację wspólnej wizji stworzenia zorientowanego na klientów ośrodka rozwoju technologii pojazdów użytkowych. Po przyłączeniu WABCO, firma ZF skoncentruje się na rozbudowie portfolio usług dla pojazdów użytkowych oraz na obsłudze działalności klientów.

Połączenie tych dwóch dobrze prosperujących przedsiębiorstw przyniesie nowy wymiar innowacji i możliwości technologii systemów pojazdów użytkowych. Dzięki naszym doskonale uzupełniającym się portfelom produktów i kompetencjom, możemy zaoferować nieznane wcześniej rozwiązania i usługi producentom oraz flotom na całym świecie. W ten sposób aktywnie kształtujemy przyszłość zmieniającej się branży transportowej. Wspólnie stworzymy wartość dodaną dla naszych klientów, pracowników i interesariuszy. To przejęcie jest ważnym kamieniem milowym w historii naszej firmy. Dzięki niemu możemy kontynuować transformację w obszarach napędów i digitalizacji. Wolf-Henning Scheider CEO ZF Friedrichshafen AG

 

W przyszłości WABCO będzie działać jako niezależna dywizja ZF Friedrichshafen AG o nazwie Commercial Vehicle Control Systems i stanie się dziesiątą dywizją niemieckiego koncernu technologicznego. Podczas procesu integracji WABCO, firma ZF będzie w dalszym ciągu umacniać portfolio usług i koncentrować się na realizacji wymagań klientów.

Zamykamy tę akwizycję w bezprecedensowej sytuacji społeczno-ekonomicznej. Obecnie koncentrujemy się na ochronie naszych pracowników, ponownym rozpoczęciu produkcji i zabezpieczeniu płynności finansowej naszej firmy. W dłuższej perspektywie, po przezwyciężeniu bezpośrednich skutków pandemii, to starannie przygotowane przejęcie umocni naszą pozycję w przyszłości. Wolf-Henning Scheider CEO ZF Friedrichshafen AG

 

Nowa dywizja ZF Commercial Vehicle Control Systems zatrudnia około 12 tys. osób w 45 lokalizacjach na świecie. Będzie blisko współpracować z istniejącą dywizją Commercial Vehicle Technology firmy ZF, jej dywizją Aftermarket oraz zespołem ds. globalnego rozwoju.

 

Jacques Esculier, Prezes i CEO WABCO, podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Od dzisiaj nową dywizją pokieruje niedawno mianowany Fredrik Staedtler. Staedtler wnosi znaczne, kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży pojazdów użytkowych, w tym, ostatnio, jako szefa dywizji Commercial Vehicle Technology ZF.

Wolf-Henning Scheider, CEO ZF Friedrichshafen AG, oraz Fredrik Staedtler, który będzie kierował dywizją Commercial Vehicle Control Systems.

Dostawca systemów na rynek pojazdów użytkowych

Z integracją firmy WABCO, ZF łączy działanie w kierunku „mobilizowania inteligencji pojazdów użytkowych” (ang. Mobilizing Commercial Vehicle Intelligence), ZF zaoferuje klientom wyjątkową gamę produktów i usług.

 

Bogate połączone portfolio produktów obejmuje napęd tradycyjny i elektryczny, komponenty układu zawieszenia, wszechstronną gamę czujników, a także w pełni zintegrowane, zaawansowane układy hamulcowe, kierownicze i wspomagające kierowcę dla sektora producentów pojazdów (OEM), szukającego technologicznego wyróżnika dla swoich nowych platform.

 

Ponadto, ZF może oferować cyfrowe rozwiązania zarządzania flotą oraz obszerną globalną sieć usług posprzedażnych dla pojazdów użytkowych.

 

Koncern ZF jest w pełni przygotowany do realizacji różnorodnych wymagań sektora pojazdów użytkowych, na którego rozwój coraz większy wpływ ma digitalizacja: poprawa bezpieczeństwa na drodze, zwiększenie wydajności pojazdów i obniżenie emisji przy jednoczesnym zapewnieniu niższych całkowitych kosztów operacyjnych (TCO). Coraz szersze zastosowanie rozwiązań cyfrowych w zarządzaniu flotą daje możliwość optymalizacji całego systemu i efektywnej kontroli transportu towarów.

 

Źródło: ZF Friedrichshafen AG

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).