ZF dołącza do Open Manufacturing Platform | MOTOFAKTOR

ZF dołącza do Open Manufacturing Platform

person Adrian Januszkiewicz 13/02/2020

ZF Friedrichshafen AG dołącza do Open Manufacturing Platform (OMP), uruchomionej w kwietniu 2019 r. przez Grupę BMW i Microsoft.

Celem tej inicjatywy jest umożliwienie szybszego i efektywniejszego kosztowo wprowadzania innowacji w przemyśle produkcyjnym. Platforma OMP ma na celu wspieranie rozwoju inteligentnych fabryk w całym sektorze. Dzieląc się wiedzą i wykorzystując różne zastosowania przemysłowe oraz przykładowy kod, członkowie społeczności OMP będą mogli uprościć i przyspieszyć rozwój własnych usług i rozwiązań.

 

Łatwe udostępnianie danych to wciąż wizja przyszłości, ponieważ wiele źródeł danych wymaga wcześniejszej integracji w ramach firmy, aby móc być udostępnionych dalej partnerom i organizacjom zewnętrznym. ZF aktywnie działa na rzecz rozwoju Przemysłu 4.0 w kierunku inteligentnych fabryk, gdzie jednym z głównych aspektów jest płynna integracja danych za pośrednictwem otwartych i współpracujących ze sobą platform i procesów.

 

Celem OMP jest zapewnienie jej członkom referencyjnej architektury z komponentami open source opartymi na otwartych standardach przemysłowych. Podejście to ma na celu standaryzację przemysłowych modeli danych, aby przyspieszyć analizy i scenariusze uczenia się maszynowego poprzez odblokowanie dostępu do danych, które wcześniej były przechowywane w zastrzeżonych systemach.

 

Platforma OMP będzie zgodna z istniejącą architekturą referencyjną Industry 4.0, wykorzystującą przemysłowy standard interoperacyjności OPC UA. Jednocześnie członkowie społeczności zachowują pełną kontrolę nad swoimi danymi.

OMP jest dla nas kluczowym czynnikiem umożliwiającym w ZF dalszy rozwój naszych cyfrowych możliwości produkcyjnych. Chcemy tym samym odpowiedzieć na obecne i przyszłe wymagania umożliwiające osiągnięcie następnego poziomu rozwoju Przemysłu 4.0. dr Jürgen Sturm Head of IT w ZF

 

OMP ma odpowiadać na oczekiwania całej branży – na przykład w odniesieniu do połączenia danych maszyn i systemów lub integracji systemów. Oznacza to, że producenci, dostawcy i ich firmy partnerskie nie muszą wprowadzać na rynek całkowicie nowego oprogramowania, lecz mogą korzystać z istniejących modułów. Jednym z przykładów jest integracja funkcji, dających możliwość koordynacji autonomicznych systemów transportowych, niezależnie od ich producenta.

 

Źródło: ZF

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).