ZF Częstochowa rozpoczął produkcję innowacyjnych kamer samochodowych | MOTOFAKTOR

ZF Częstochowa rozpoczął produkcję innowacyjnych kamer samochodowych

person Adrian Januszkiewicz 28/10/2020

Wraz z uruchomieniem nowego Zakładu Elektroniki w Częstochowie firma ZF rozpoczęła produkcję innowacyjnych kamer S-Cam4.8.

Zakład Elektroniki jest pierwszym projektem typu „Greenfield” (czyli budowy od zera) w Częstochowie zrealizowanym przez firmę ZF w Europie Wschodniej. Produkowane są w nim najbardziej zaawansowane podzespoły elektroniczne do samochodów, wspierające bezpieczeństwo kierowców i pasażerów, w tym kamery S-Cam 4.8, które jako jedne z pierwszych na rynku oferują 100-stopniowe poziome pole widzenia. Tego typu technologia pozwala rozwijać systemy wspomagania jazdy, takie jak hamowanie awaryjne (AEB) czy utrzymanie pasa ruchu (LKA – Lane Keeping Assistant).

 

Kamery produkowane w częstochowskim zakładzie ZF są ponadto wykorzystywane przez wiodących producentów samochodów w bardziej zaawansowanych, półautomatycznych funkcjach, takich jak wspomaganie jazdy na autostradzie czy asystent jazdy w korku. Innowacyjna kamera S-Cam4.8 została niedawno wprowadzona do produkcji w fabrykach ZF w Marshall w Stanach Zjednoczonych oraz w Anting w Chinach.

 

Zakład, o łącznej powierzchni 12 000 m² jest zlokalizowany w Częstochowie, przy ul. Ekonomicznej na działce o powierzchni 69 000 m² w obrębie Katowickiej strefy ekonomicznej. Znajdują się w nim hale produkcyjne, pomieszczenia biurowe i socjalne oraz stanowiska inżynieryjne. Ponadto, część inwestycji stanowi nowoczesny budynek biurowy przeznaczony dla Centrum Usług Wspólnych ZF, o powierzchni ok. 3 700 m².

Fundamentem dla powstania zakładu była działalność Centrum Inżynieryjnego Elektroniki ZF w Częstochowie. Po dwóch latach od rozpoczęcia budowy możemy pochwalić się nowoczesnym zakładem, w którym produkujemy komponenty dla mobilności nowej generacji. Dużym wsparciem przy realizacji inwestycji było zaangażowanie władz Miasta Częstochowy oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa kolejnego, trzeciego zakładu produkcyjnego ZF w Częstochowie dowodzi nieustannego zaangażowania firmy i chęci inwestowania w tym regionie. Krzysztof Gablankowski Dyrektor Zakładu Elektroniki ZF w Częstochowie

 

Firma ZF stawia sobie za cel dalszy rozwój zakładu oraz wzrost zatrudnienia.

Zależy nam, aby nasz zakład stał się miejscem pracy z wyboru w regionie – zarówno ze względu na świetne warunki pracy, jak i na zaawansowane technologie, nad którymi tu pracujemy. Wysoki poziom automatyzacji produkcji sprawia, że poszukujemy osób, które potrafią się szybko uczyć i adaptować do nowych zadań. Znajomość procesów produkcji elektroniki jest wśród kandydatów bardzo pożądana, jednak osobom, które chcą się rozwijać lub poznać ten obszar od początku, oferujemy szereg profesjonalnych szkoleń. Artur Kluba Dyrektor HR w Zakładzie Elektroniki ZF w Częstochowie

 

Grupa ZF w Częstochowie prowadzi działalność od ponad dwudziestu lat i jest jednym z największych pracodawców. Posiada 3 zakłady produkcyjne (Zakład Produkcji Pasów Bezpieczeństwa, Zakład Produkcji Poduszek Powietrznych oraz Zakład Elektroniki), a także Centra Inżynieryjne, których działalność obejmuje projektowanie i testowanie samochodowych systemów bezpieczeństwa. Ponadto w Częstochowie działa Europejskie Centrum Usług Wspólnych ZF, prowadzące obsługę procesów finansowo-księgowych europejskich zakładów Grupy ZF, Centrum Informatyczne oraz Globalne Biuro Zakupów.

 

W Polsce Grupa prowadzi działalność w 7 lokalizacjach: Bielsku-Białej, Czechowicach – Dziedzicach, Częstochowie, Gliwicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W roku 2019 zatrudniała w Polsce 8 000 osób (na dzień 31.12.2019). Obszar działalności ZF w naszym kraju jest bardzo szeroki i obejmuje zakłady produkcyjne, centra inżynieryjne R&D, centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR oraz dział ZF Aftermarket.

 

Źródło: ZF

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).