ZF Aftermarket rozszerza ofertę amortyzatorów SACHS CDC | MOTOFAKTOR

ZF Aftermarket rozszerza ofertę amortyzatorów SACHS CDC

person Adrian Januszkiewicz 8/05/2020

ZF Aftermarket rozszerza swoją ofertę kierowaną do rynku wtórnego o części zamienne SACHS CDC do samochodów średnich i kompaktowych.

Elektronicznie sterowane amortyzatory, takie jak CDC koncernu ZF, mają wielką przewagę nad konwencjonalnymi amortyzatorami w systemach podwozia: dzięki nim kierowcy mogą dynamicznie wybierać i zmieniać różne ustawienia jazdy zgodnie z preferencjami. Natomiast konwencjonalne układy jezdne narzucają z góry ustawienia będące kompromisem pomiędzy ustawieniem w kierunku komfortu lub sportu, podczas konfigurowania pojazdu. W takim przypadku zmiana jest możliwa tylko przy montażu nowych części.

 

Natomiast amortyzatory SACHS CDC są sterowane elektronicznie za pomocą proporcjonalnych zaworów elektromagnetycznych, które regulują optymalną siłę tłumienia w ułamku milisekund. Pozwala to kierowcy cieszyć się komfortem jazdy bez utraty stabilności podczas manewru omijania lub hamowania awaryjnego.

 

Od momentu wprowadzenia na rynek w 1997 r. ZF wyprodukował około 28 milionów amortyzatorów CDC. Występujące wcześniej tylko w pojazdach luksusowych, stopniowo były instalowane również przez producentów w samochodach średniej wielkości i kompaktowych. Obecnie nawet małe samochody, takie jak nowy Volkswagen Polo, mogą być w nie wyposażone.

 

Tak duża liczba pojazdów wyposażonych w technologię CDC od czasu ich wprowadzenia na rynek około 20 lat temu oznacza, że coraz więcej takich pojazdów jest serwisowanych w niezależnych warsztatach. Same amortyzatory są bardzo trwałe, dzięki elektronicznemu układowi sterowania, który może do pewnego stopnia kompensować zużycie elementów odpowiedzialnych za tłumienie.

 

Niemniej jednak w pewnych przypadkach staje się konieczna wymiana zużytych lub uszkodzonych komponentów, np. po ciągłym użytkowaniu w trudnych warunkach drogowych lub z powodu dużego przebiegu. Inne przyczyny awarii amortyzatorów CDC obejmują zużycie zaworów elektromagnetycznych, kabli i złączy lub uszkodzenia spowodowane przez gryzonie lub korozję.

 

ZF Aftermarket zapewnia firmom motoryzacyjnym kompleksową gamę amortyzatorów CDC marki SACHS. Są one dostępne m.in. dla:

 

  • Audi A4 (rok produkcji 2007-2015)
  • Audi Q5 (rok produkcji 2008-2016)
  • Audi Q7 (rok produkcji 2006-2015)
  • Porsche Cayenne (rok produkcji 2002-2010 oraz 2010-2017)
  • Volkswagen Touareg (rok produkcji 2002-2010 oraz 2010-2018).

W 2020 r. portfolio amortyzatorów CDC ma być rozszerzone do 30 dodatkowych numerów części.

 

Amortyzatory elektroniczne należy zastąpić identycznymi częściami. Modernizacja elementami standardowymi spowodowałaby utratę homologacji pojazdu. Wymiana amortyzatorów na oryginalne części zachowa bezpieczeństwo i wartość pojazdu.

 

Wymiana amortyzatorów CDC przebiega w taki sam sposób, jak w przypadku hydraulicznych amortyzatorów, ale niektóre wersje wymagają dodatkowego zaadaptowania do systemu elektronicznego.

 

Źródło: ZF Aftermarket

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).