ZF Aftermarket: nowi członkowie zarządu spółki | MOTOFAKTOR

ZF Aftermarket: nowi członkowie zarządu spółki

person Adrian Januszkiewicz 31/07/2018

Rada Nadzorcza ZF Friedrichshafen AG powołała Sabine Jaskulę i dr Holgera Kleina do Zarządu Spółki, którzy obejmą swoje nowe stanowiska kolejno w styczniu 2019 i październiku 2018.

Sabine Jaskula to doświadczona menedżer ds. HR oraz prawnik. Od początku przyszłego roku będzie odpowiedzialna za funkcje Corporate HR i Legal. Dołączy ona do ZF z Continental AG, gdzie jest zatrudniona od 2001 roku i zajmuje odpowiedzialne stanowiska w Niemczech i za granicą. Po kilku latach pracy w Chinach została szefem działu International Assignments i konsultantką ds. Prawa pracy w Continental AG w 2010 r. Następnie w 2012 została mianowana szefem działu HR w dziale Continental Teves’ Vehicle Dynamics. W 2016 r. Jaskula została mianowana wiceprezesem HR w ContiTech AG.

 

Przed dołączeniem do Continental, Jaskula pracowała jako prawnik odbywając praktykę z międzynarodowego prawa handlowego oraz w Mast-Jägermeister i Preussag. Ukończyła państwowe egzaminy z prawa na Uniwersytecie w Getyndze oraz w Kraju Związkowym Dolnej Saksonii.

Z nominacją Sabine Jaskuly, ZF zyska uznanego eksperta w dziedzinie HR i prawa z wszechstronną wiedzą na temat branży i szerokim międzynarodowym doświadczeniem, a dzięki jej wiedzy będziemy w stanie aktywnie sprostać rosnącym wyzwaniom związanym z funkcjonowaniem HR-u w ZF, wynikającym z procesu transformacji w przemyśle motoryzacyjnym i dostawczym, a tym samym skutecznie wpływać na zmiany. Jaskula spełnia wszystkie wymagania niezbędne do prowadzenia tego ważnego procesu w odpowiedzialny sposób - zarówno w interesie firmy, jak i całej siły roboczej ZF. dr Franz-Josef Paefgen przewodniczący Rady Nadzorczej ZF

 

 

Dr Holgen Klein, który dołączył do ZF w 2014 roku jako szef Integration Management od października br. obejmie kierownictwo nad pierwszą jednostką Grupy w Azji. Działając na stanowisku szefa Integration Management znacząco przyczynił się do pomyślnego przejęcia i integracji TRW Automotive. Odgrywał także aktywną rolę w strategicznym przegrupowaniu ZF i ekspansji jego działalności międzynarodowej. W 2017 r. Klein został mianowany szefem działu Car Chassis Technology w ZF.

 

Dr Klein urodził się w Mülheim an der Ruhr w 1970 roku i ukończył szkolenie jako bankier. Następnie studiował zarządzanie inżynierskie w Darmstadt i Lyonie, ze szczególnym uwzględnieniem inżynierii mechanicznej. W 2001 r. ukończył doktorat w zakresie zarządzania technologią na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt, a następnie przez 15 lat pełnił różne funkcje zarządzania w firmie doradczej McKinsey w Düsseldorfie i Chicago. W zespole ds. Globalnej strategii i zarządzania doradztwem kierowniczym był odpowiedzialny za przemysł motoryzacyjny i zbierał międzynarodowe doświadczenie podczas różnych zadań w kilku krajach europejskich, USA, Chinach, Indiach i Japonii. Klein będzie zarządzał nowo utworzoną jednostką Zarządu z biur firmy w Szanghaju.

 

Dr Klein jest uznanym ekspertem w branży motoryzacyjnej i technologicznej, posiadającym rozległe międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu.W swojej poprzedniej funkcji w ZF udowodnił, że może podjąć dalsze, wymagające zadania. Wśród innych obszarów, Klein pomógł zaprojektować reorientację ZF, a jako szef działu Car Chassis Technology przyczynił się znacznie do sukcesu firmy. dr Franz-Josef Paefgen

 

Przeniesienie siedziby jednostki zarządu do Szanghaju stanowi ważny krok w kierunku dalszej internacjonalizacji firmy technologicznej ZF z siedzibą w Friedrichshafen. W 2015 r. utworzono jednostkę zarządu w Livonia w pobliżu Detroit. Ta funkcja odpowiada za rynek północnoamerykański i zarządza Działem Technologii Bezpieczeństwa Aktywnego i Pasywnego, który obejmuje również układy hamulcowe i kierownicze.

 

Źródło: ZF Friedrichshafen AG

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).