Zestawy sworznia zwrotnicy febi | MOTOFAKTOR

Zestawy sworznia zwrotnicy febi

person Redakcja 24/03/2019

febi bilstein opisuje jakie wymagania są stawiane sworzniom zwrotnicy w pojazdach użytkowych i na co są narażone.

Zużycie sworznia zwrotnicy objawia się sztywną pracą układu kierowniczego, hałasami podczas skręcania kół oraz nierównomiernym zużyciem bieżnika opon. Innymi typowymi objawami usterki sworznia zwrotnicy są problemy z utrzymaniem stabilności kierunku jazdy i jego częsta konieczność korygowania ruchem kierownicy.

 

Sworznie zwrotnicy stanowią podporę w układzie kierowniczym. Wszystkie skręcane koła w pojeździe użytkowym obracają się wokół sworznia zwrotnicy. Sworzeń zwrotnicy łączy zwrotnicę z zawieszeniem koła i dlatego stanowi jedyne połączenie pomiędzy osią a nawierzchnią drogi. Ponadto stanowi łącznik pomiędzy masą resorowaną a nieresorowaną pojazdu.

 

Ciągłe narażenie poszczególnych elementów, w tym łożysk, tulei i sworznia zwrotnicy, na zanieczyszczenia i wilgoć prowadzi do korozji i zużycia. Proces ten przyspieszają niewłaściwa obsługa (np. brak smarowania), złe warunki drogowe lub przeładowanie pojazdu.

 

Należy stosować wyłącznie najwyższej jakości części zamienne. Sworznie zwrotnicy, tuleje i łożyska to mające kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa elementy ulegające zużyciu. Odchylenia wymiarów, niedostateczna głębokość utwardzenia oraz niewystarczająca jakość materiałów mogą prowadzić do usterek układu kierowniczego i pogorszenia skuteczności hamulców.

 

Część asortymentu 11 000 części zamiennych febi do pojazdów użytkowych wytwarzana jest we własnym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Ennepetal. Dotyczy to również zestawów sworznia zwrotnicy. Zastosowanie nowoczesnych obrabiarek CNC gwarantuje najwyższą jakość części, mających ogromny wpływ na bezpieczeństwo.

 

Jeżeli części zamienne nie zostały wyprodukowane z odpowiednią precyzją, ostre krawędzie mogą uszkodzić uszczelniacz, pozwalając wodzie przedostać się do łożysk. Odpowiednie rozmieszczenie kanalików doprowadzających smar do tulei osi ma również ogromne znaczenie dla poprawnego smarowania współpracujących elementów.

Precyzja - Bezpieczeństwo - Trwałość

Sworznie zwrotnicy, tuleje oraz łożyska to mające wpływ na bezpieczeństwo elementy ulegające zużyciu. Odchylenia wymiarów, niedostateczna głębokość utwardzenia oraz niewystarczająca jakość materiałów mogą prowadzić do usterek w układzie kierowniczym i między innymi do pogorszenia skuteczności hamulców. To z kolei może mieć poważne konsekwencje.

  Do produkcji sworzni zwrotnicy febi stosowana jest wyłącznie wysokiej jakości stal o odpowiednich parametrach

 

Nowoczesny park maszynowy zapewnia bardzo precyzyjną produkcję

 

Mechaniczna obróbka sworznia zwrotnicy

 

Indukcyjne hartowanie zapewnia długotrwałą ochronę przed zużyciem

 

Szlifowanie, a następnie trwałe zabezpieczenie przed korozją

 

Gotowe sworznie zwrotnicy

 

Więcej informacji na temat całej oferty febi w zakresie elementów układu kierowniczego i zawieszenia można znaleźć TUTAJ.

 

Wszystkie części febi Truck do układu kierowniczego i zawieszenia można znaleźć w wyszukiwarce online.

 

Źródło: febi bilstein

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).