Zestawy montażowe BILSTEIN B1 do kompleksowej wymiany amortyzatorów | MOTOFAKTOR

Zestawy montażowe BILSTEIN B1 do kompleksowej wymiany amortyzatorów

person Redakcja 26/07/2022

BILSTEIN oprócz wielu konstrukcji amortyzatorów i sprężyn dostarcza na aftermarket zestawy montażowe. Eksperci zalecają ich zamówienie i wymianę przy tej samej usłudze w warsztacie.

 

Przyczyn i objawów zużycia amortyzatorów jest wiele. Kwalifikując je do wymiany należy pamiętać o przeprowadzeniu tej czynności parami. BILSTEIN dostarcza je na aftermarket w tej samej specyfikacji i jakości co na pierwszy montaż, jednak zawartość opakowania nie zawiera wszystkich elementów. Nie zawsze bowiem do wymiany kwalifikują się górne mocowania, odboje czy osłony. Niemniej nie należy zapominać o sprawdzeniu ich stanu technicznego.

 

Decyzja mechanika o wymianie amortyzatorów nie powinna opierać się na powierzchownej ocenie. Równie ważne są elementy montażowe. Być może i one uległy degradacji i trzeba będzie założyć nowe. Przeoczenie tego na etapie zamawiania referencji u dostawcy wydłuży realizację zlecenia. Natomiast założenie zużytej części – na przykład osłony – będzie mijało się z celem, a woda, błoto pośniegowe czy zabrudzenia drogowe będą stanowić zagrożenie dla założonych dopiero co amortyzatorów – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

 

Z kolei w przypadku uszkodzonego górnego mocowania może nastąpić nie tylko zwłoka w wykonaniem usługi, ale też blokada stanowiska w warsztacie. Do czasu dostarczenia nowej części nie będzie można nawet tymczasowo zmontować naprawianej osi pojazdu. Założenie wyeksploatowanego odboju nie tylko pogorszy komfort jazdy i przyspieszy zużycie amortyzatora, ale też wpłynie na trakcję pojazdu.

 

Nie warto przy tym ryzykować szukania potrzebnego elementu w zasobach warsztatu. Nie zawsze będzie on spełniał te same parametry co oryginalna część dostarczana przez BILSTEIN. W tym przypadku, podobnie jak ze sprężynami, zawsze jest gwarancja idealnego dopasowania.

 

Oprócz straty czasu mamy też czynnik finansowy. Nawet jeśli ponownie wykorzystane elementy wytrzymają jeszcze nawet kilka tysięcy kilometrów, to i tak przy znacznie dłuższej żywotności nowych amortyzatorów, będą wymagały dodatkowej wymiany. To sprowadzi się nie tylko do ponownej wizyty w warsztacie, ale też może podważyć zaufanie do profesjonalizmu warsztatu. Cena zestawu montażowego BILSTEIN B1 nieznacznie podwyższa kwotę do zapłaty, a nakład pracy mechanika taki sam – dodaje Andrzej Wojciech Buczek z IHR Warszawa.

 

Źródło: BILSTEIN

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).