Zbiornik powietrza w ofercie DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

Zbiornik powietrza w ofercie DT Spare Parts

person Adrian Januszkiewicz 4/06/2020

Oferta produktowa DT Spare Parts została rozszerzona o zbiornik powietrza o numerze produktowym 5.70075.

Zbiornik powietrza DT Spare Parts 5.70075 ma kompleksową powłokę zewnętrzną dla optymalnej ochrony przed korozją i wpływami środowiska. Aby nałożyć wierzchnią powłokę, zewnętrzna strona zbiornika jest najpierw przygotowywana przez odtłuszczanie lub śrutowanie.

 

Następnie następuje obróbka fosforanem cynku, po czym jako podkład nakłada się powłokę proszkową, którą można pomalować. Ta warstwa ma grubość co najmniej 60 μ. Aby zapewnić pierścieniom gwintowanym najlepszą możliwą ochronę przed korozją, powierzchnia styku jest malowana.

 

Przeprowadzane są szeroko zakrojone testy, aby zapewnić, że zbiorniki powietrza DT Spare Parts będą miały niezmiennie wysoką jakość, w tym testy ciśnienia, próby korozji i testy grubości warstwy. Przeprowadzane są również testy w komorze solnej, aby zapewnić odporność na korozję. Powłoka wewnętrzna jest testowana przez co najmniej 400 godzin, a powłoka zewnętrzna przez co najmniej 1 000 godzin.

 

Oprócz zbiorników powietrza, DT Spare Parts oferuje również wszystkie akcesoria potrzebne do wymiany części, takie jak węże, zawory spustowe i paski napinające.

Porady i triki

Upewnij się, że pneumatyczny układ hamulcowy jest pozbawiony ciśnienia przed wymianą zbiornika powietrza.

 

Aby mieć pewność, że do przewodów nie dostaną się żadne obce przedmioty, należy uważnie wyczyścić te obszary przed odłączeniem przewodów.

 

Ponadto należy przestrzegać ogólnych instrukcji bezpieczeństwa dotyczących pneumatycznego układu hamulcowego i nosić sprzęt ochronny.

 

Przed zainstalowaniem zbiornika należy upewnić się, że nie ma w nim ciał obcych, że wszystkie połączenia lub zawory spustowe są zamontowane i zabezpieczone oraz że zabezpieczenie transportowe jest usunięte.

 

Zalecana jest wymiana wsporników, pasków i nakrętek używanych do mocowania. Zbiornik powietrza musi być zainstalowany we właściwej pozycji i bez obciążania go, a do połączeń należy użyć pierścieni uszczelniających lub taśmy uszczelniającej. Śruby, połączenia i węże należy dokręcić zgodnie z instrukcjami producenta pojazdu.

 

Przed rozpoczęciem jazdy sprawdź, czy układ hamulcowy jest szczelny i czy nie wydostaje się powietrze (przewody, połączenia śrubowe).

 

Źródło: Diesel Technic

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).