Zbiornik paliwa od DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

Zbiornik paliwa od DT Spare Parts

person Adrian Januszkiewicz 5/05/2020

Oferta produktowa DT Spare Parts została rozszerzona o zbiornik paliwa o numerze produktowym 4.68877.

Olej napędowy wymagany do pracy silnika jest przechowywany w zbiorniku paliwa. Aby zaoszczędzić na wadze, zbiornik jest wykonany z aluminium, a w przypadku 4.68877 ma objętość 400 litrów. Jest tankowany przez szyjkę wlewu oraz posiada zawór odpowietrzający, przez który może wydostawać się uwięzione i nadmiarowe powietrze.

 

Podczas pracy należy również pozwolić, aby powietrze wydostało się ze zbiornika paliwa. Odbywa się to za pośrednictwem odpowietrznika roboczego, który znajduje się w najwyższym punkcie zbiornika i musi być zawsze zamknięty podczas tankowania.

Porady i triki

Przed wymianą zbiornika paliwa należy upewnić się, że wszystkie stare materiały eksploatacyjne zostały usunięte ze starego zbiornika paliwa, aby można go było odpowiednio zutylizować, a materiały operacyjne nie dostały się do środowiska.

 

Należy przestrzegać ogólnych przepisów bezpieczeństwa – takich jak zagrożenie pożarowe i środki ochrony indywidualnej (okulary ochronne, rękawice).

 

Ponadto powierzchnie, na których są umieszczone linie, muszą zostać oczyszczone przed poluzowaniem, aby zapobiec przedostaniu się ciał obcych do linii.

 

Podczas instalowania nowego zbiornika należy upewnić się, że w zbiorniku paliwa nie ma ciał obcych, że wszystkie śruby blokujące są włożone i mocno osadzone, że zabezpieczenie transportowe zostało usunięte, a zbiornik paliwa jest zainstalowany we właściwej pozycji i wolny od naprężenia mechanicznego. Linie i śruby należy dokręcić zgodnie z instrukcjami producenta.

 

Po zakończeniu instalacji należy przeprowadzić test szczelności.

 

Link do produktu

 

Źródło: DT Spare Parts

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).