Zawór sterujący przyczepy DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

Zawór sterujący przyczepy DT Spare Parts

person Adrian Januszkiewicz 4/05/2021

W ofercie marki DT Spare Parts pojawił się zawór sterujący przyczepy o numerze produktowym 2.44076.

Zawór sterujący przyczepy w pojeździe ciągnącym powoduje zasilenie układu hamulcowego przyczepy w sprężone powietrze. Steruje również układem hamulcowym przyczepy za pośrednictwem roboczego układu hamulcowego pojazdu ciągnącego oraz przez zawór hamulca postojowego i pomocniczego.

 

W pozycji jazdy sprężone powietrze przepływa z pojazdu ciągnącego do przyczepy i zasila zawór sterujący przyczepy w powietrze zasilające. Jednocześnie występuje ciśnienie z hamulca postojowego, który zwalnia hamulec przyczepy.

 

Podczas hamowania awaryjnego maksymalne ciśnienie hamowania dostaje się do zaworu hamulcowego przyczepy. Po zwolnieniu hamulca nożnego obwody hamulcowe pojazdu ciągnącego zostają odpowietrzone. Następnie następuje odpowietrzenie przez zawór sterujący przyczepy w przyczepie.

 

Po zaciągnięciu hamulca postojowego zawór sterujący przyczepy odpowietrza przyłącze parkingowe. Powoduje to ciśnienie w przewodzie hamulcowym prowadzącym do przyczepy, powodując jej przesunięcie do pozycji hamowania.

Podpowiedzi:

Podczas wymiany zaworu sterującego przyczepy należy upewnić się, że układ hamulcowy nie jest pod ciśnieniem. Ważne jest również, aby zawór był zamontowany odpowietrznikiem skierowanym w dół. Wskazane jest wtedy sprawdzenie systemu pod kątem działania i szczelności.

 

Link do produktu

 

Źródło: DT Spare Parts

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).