Zaplecze techniczne NRF | MOTOFAKTOR

Zaplecze techniczne NRF

person Redakcja 22/05/2020

NRF przykłada dużą wagę zarówno do jakości swoich produktów, jak i relacji ze swoimi klientami.

NRF jest jedyną firmą w Europie, która dysponuje stołem probierczym do testowania sprzęgieł wiskotycznych wszystkich typów, zarówno do pojazdów ciężarowych, jak i samochodów osobowych.

 

W celu poprawienia jakości oferowanych sprzęgieł wiskotycznych, NRF zdecydowało się na zakup stołu probierczego do testowania tej grupy produktów. Obecnie każda referencja w ofercie sprzęgieł wiskotycznych NRF, przeszła szereg testów, wykonanych właśnie przez tę maszynę, aby mogła być dopuszczona do sprzedaży.

 

 

Stół probierczy do sprzęgieł wiskotycznych umożliwia NRF wykonywanie testów poprawności funkcjonowania sprzegła, takich jak np.: faza zasprzęglania, faza rozsprzęglania, utrzymanie prędkości biegu jałowego, maksymalnej i pośredniej prędkości obrotowej wiatraka poprzez sprzęgło. NRF może również wykonać dlugodystansowe testy wydajnościowe symulujące warunki drogowe.

 

NRF kontrolując sprzęgła wiskotyczne bada następujące parametry: temperatura pracy, obroty silnika i obroty wentylatora, wartość sygnału generowana przez czujnik Halla, obroty wentylatora względem sygnału PWM (Pulse Width Modulation). Wyniki każdego testu otrzymuje w postaci szczegółowego raportu badań wraz z przebiegiem charakterystyki sygnałowej badanych sygnałów.

 

Dział jakości NRF posługuje się również komorą solną. Komora ta pozwala na badanie postępu korozji wymienników ciepła z oferty firmy NRF.

 

Na wyposażeniu działu kontroli jakości NRF jest wykorzystywany też stół probierczy do kompresorów klimatyzacji samochodowej. Identyczny tester stosowany jest również przy produkcji kompresorów w rynku OE. Przy wyborze maszyn NRF kierowało się tym, aby testowały one produkty w warunkach najbardziej zbliżonych do tych panujących w samochodach.

 

Stół probierczy do kompresora pozawala na sprawdzenie poprawności działania kompresora i wydajności jego parametrów ciśnieniowych, zdolności zasysania czynnika i wytwarzania wysokiego ciśnienia. Pozwala również na sprawdzenie szczelności wewnętrznej płyty zaworowej kompresora.

W strukturach NRF istnieją centra inżynieryjne oraz produkcyjne w: Granadzie (Hiszpania), Mill (Niderlandy), które pozwalają firmie zwiększyć możliwości projektowania i wytwarzania nowych wymienników ciepła na potrzeby klienta. Oba oddziały odpowiedzialne są za produkcję wymienników ciepła na specjalne zamówienie klienta (transport morski, pociągi, serwerownie).

Ale to nie wszystko. NRF dysponuje wysoce wykwalifikowaną kadrą 7 trenerów technicznych z zakresu klimatyzacji i chłodzenia silnika. Są to specjaliści, którzy uczą z pasją. Większość z nich przeprowadza około 3-7 szkoleń tygodniowo w różnych krajach. Po szkoleniu wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia NRF.

NRF dba o to, aby jego klientom nie brakowało w ofercie dobrej jakości produktów oraz wspiera ich jeszcze długo po zakończonej transakcji kupna/sprzedaży.

 

Informacje o szkoleniach NRF można uzyskać u dystrybutorów produktów marki.

 

Źródło: NRF

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).