Załoga TVN Turbo Rally Team zwycięska w Kryterium Asów | MOTOFAKTOR

Załoga TVN Turbo Rally Team podczas 60. Rajdu Barbórka wygrali najbardziej prestiżowy odcinek specjalny na ulicy Karowej, czyli słynne Kryterium Asów.

 

Czas, który dał im zwycięstwo, to 2:13,27. Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek pokonali duet Mikołaj Marczyk – Szymon Gospodarczyk o zaledwie 0,18 sekundy, co pokazuje, jak bardzo zacięta była rywalizacja. Łukasz Byśkiniewicz wpisuje się na listę historycznych zwycięzców Kryterium Asów po ośmioletniej dominacji Kajetana Kajetanowicza. W poprzednich latach na Karowej triumfowali między innymi tacy mistrzowie jak Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Paweł Przybylski, Janusz Kulig, Tomasz Kuchar czy Leszek Kuzaj.

 

Nie dowierzam i wciąż jeszcze się szczypię, że wygrywamy Kryterium Asów 60. Rajdu Barbórka. To, co się wydarzyło na słynnej ulicy Karowej, to jedno z moich największych marzeń, które skrywałem nieśmiało głęboko w sercu. Wygrana na Karowej smakuje wyjątkowo i jest to smak nie do opisania. Jak się mocno wierzy w swoje marzenia, nawet w te mogące się wydawać nie do zrealizowania, to one kiedyś wreszcie muszą się zmaterializować. Pani Karowa w tym roku wyjątkowo „nie wybaczała błędów” i trzeba było z aptekarską dokładnością wyczuwać przyczepność asfaltu i kostki. Z Adamem pojechaliśmy tak, aby wyszarpać każdy centymetr przyczepności. Dobrze odczytałem, gdzie Pani Karowa klei, a gdzie jest bardzo śliska. Zapisujemy się na kartach historii ulicy Karowej i nikt nam już tego nie zabierze. Jestem szczęśliwy, że nazwisko Byśkiniewicz znajdzie się na legendarnej liście zwycięzców Kryterium Asów rajdu Barbórka. W poprzednich latach wygrywali tacy mistrzowie jak Kajetanowicz, Kuchar, Kuzaj, Kulig, Kuzaj czy Hołowczyc, a teraz ja dopisuje się do tej zacnej listy. Wygraną na ulicy Karowej dedykuję mojej córeczce Basi i mojemu nieodżałowanemu pilotowi – przyjacielowi Zbyszkowi Cieślarowi. Bardzo się cieszę, że wygrywając Kryterium Asów, mogłem dostarczyć tylu pozytywnych emocji kibicom i moim Partnerom, którym dziękuję za cały rajdowy sezon: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, TEKOM Technologia, Kratki, Michelin Motorsport Polska, BYŚ- Gospodarka Odpadami, Sieć Stacji Paliw MOYA oraz TVN TURBO – powiedział po 60. Rajdzie Barbórka, Łukasz Byśkiniewicz.

Źródło: Auto Partner SA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).