Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek – rząd podjął decyzję | MOTOFAKTOR

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek - rząd podjął decyzję

person Redakcja 18/05/2023

Rząd uchwalając zniesienie opłat za przejazd autostradami podjął także decyzję o wprowadzeniu zakazu wyprzedzania na autostradach i drogach ekspresowych dla ciężarówek - informuje RMF24.

 

Po przyjęciu zniesienia opłat za przejazdy autostradami i wprowadzeniu zakazu wyprzedzania przez ciężarówki na nich oraz drogach ekspresowych przez rząd, teraz dalsze decyzje podejmie Sejm.

 

Planowo powyższe punkty mają wejść w życie od 1 sierpnia 2023 r., jednak to zależy od tempa procesu legislacyjnego w parlamencie. Praca Sejmu trwa do końca lipca.

 

Jak wynika z treści przyjętego przez rząd projektu, kierowcy ciężarówek kategorii N2 (do 12 ton) oraz N3 (ponad 12 ton) będą mieli całkowity zakaz wyprzedzania innych pojazdów na autostradach i drogach ekspresowych – tam, gdzie są dwa pasy ruchu w jedną stronę. Jeśli tych pasów będzie więcej to ciężarówki będą mogły poruszać się dwoma skrajnymi prawymi pasami.

 

W skrócie oznacza to, że ciężarówki będą mogły wyprzedzać jedynie na tych odcinkach, gdzie będą co najmniej 3 pasy w jedną stronę i nie będą mogły tego robić przez lewy skrajny pas.

 

Źródło: RMF24

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).