Za ciężki pojazd i źle zabezpieczony ładunek | MOTOFAKTOR

Za ciężki pojazd i źle zabezpieczony ładunek

person Adrian Januszkiewicz 10/08/2020

Lubelscy inspektorzy ITD zatrzymali 2 pojazdy ze znaczną nadwagą. Jeden przewoził kostkę brukową bez właściwego zabezpieczenia.

6300 kg ważył pojazd skontrolowany w piątek (7 sierpnia) przez lubelską Inspekcję Transportu Drogowego. Bus był zdecydowanie przeciążony – jego dopuszczalna masa całkowita wynosiła 3500 kg. Pojazdem przewożono kostkę brukowa, która nie została właściwie zabezpieczona. Każda zmiana pasa ruchu lub hamowanie pojazdu mogły spowodować wypadnięcie ładunku na jezdnię. Kierowcę ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 złotych. Do czasu usunięcia nieprawidłowości, mężczyzna otrzymał zakaz dalszej jazdy.

Tego samego dnia inspektorzy zatrzymali kolejny pojazd z bardzo dużą nadwagą. Samochód dostawczy o dmc 3500 kg ważył o 3300 kg za dużo. Kierowca dostał mandat karny. Musiał także usunąć nadmiar ładunku.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).