Yokohama wyprodukuje opony wyścigowe w sposób zrównoważony | MOTOFAKTOR

Yokohama wyprodukuje opony wyścigowe w sposób zrównoważony

person Januszkiewicz Adrian 8/03/2022

Opony wyścigowe Yokohama ADVAN dostarczane japońskiej serii Super Formula od sezonu 2023 będą produkowane w sposób zrównoważony.

Dostawa opon wyścigowych wykonanych z ekologicznych materiałów będzie realizowana w ramach wsparcia projektu Super Formula Next50 (SF NEXT50), który zakłada stworzenie zrównoważonego środowiskowa przemysłu sportów motorowych. Do produkcji ekologicznych opon Yokohama planuje wykorzystać gumę pochodzącą z recyklingu opon zużytych oraz składniki pochodzenia naturalnego, takie jak krzemionka wytwarzana z łusek ryżu, olej z orzechów owoców palmy olejowej, czy skórki pomarańczy. Używane materiały mają nie wpływać negatywnie na osiągi samochodów wyścigowych.

 

Ekologiczne opony będą testowane podczas przejazdów próbnych prowadzonych przed i po każdym wyścigu Super Formula w tym roku. Opracowanie opony kontrolnej na 2023 r. ma zostać ukończone do końca sezonu 2022. W 2025 r. Yokohama planuje dostarczać opony wyścigowe, w których wskaźnik zawartości materiałów pochodzących ze źródeł nienaruszających równowagi ekologicznej wyniesie 35% lub więcej, bez uszczerbku dla osiągów sportowych.

 

 

Japoński producent opon od kilku lat pracuje nad rozwojem ekologicznych materiałów do produkcji opon. Firma zaprezentowała już swoje technologie produkcji kauczuku syntetycznego z biomasy oraz nadającego się do recyklingu kauczuku termoodwracalnego. Teraz Yokohama planuje zwiększyć udziału materiałów odnawialnych i nadających się do recyklingu we wszystkich materiałach wykorzystywanych przez spółkę do ponad 30% do 2030 roku. Cel ten wpisuje się w prowadzone przez firmę działa ESG obejmujące obszary związane z ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym.

 

Super Formula Next50 to projekt ogłoszony w październiku 2021 roku przez Japan Race Promotion, firmę prowadzącą serię Super Formula. Jego celem jest stworzenie zrównoważonego środowiskowo przemysłu sportów motorowych. Chodzi o wdrożenie takich zmian w przemyśle motoryzacyjnym i sportach motorowych, które będę zgodne z celami zrównoważonego rozwoju i zapewnią m.in. neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

Źródło: Yokohama

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).