Yokohama Rubber na Tokyo Auto Salon 2019 | MOTOFAKTOR

Yokohama Rubber na Tokyo Auto Salon 2019

person Adrian Januszkiewicz 14/01/2019

Yokohama Rubber Co., Ltd. zaprezentowała swoje najnowsze produkty na Tokyo Auto Salon 2019.

W dniach 11-13 stycznia w Makuhari Messe w Tokio odbył się Tokyo Auto Salon 2019, największa w Japonii wystawa poświęcona samochodom o wysokich osiągach oraz tuningowanym. Japońska marka opon premium – Yokohama przedstawiła odwiedzającym targi zróżnicowaną gamę swoich najnowszych produktów. Na stoisku pokazana została także działalność i osiągnięcia firmy w zakresie sportów motorowych, dzięki którym rozwija ona technologie stosowane później w oponach produkowanych na rynek konsumencki.

Nowości do samochodów osobowych

Na stoisku Yokohamy znajdą się pojazdy wyposażone w opony sportowe, terenowe, dress-up i klasyczne. Wśród nich będą stylizowane i klasyczne opony tematyczne, które zostaną wprowadzone do sprzedaży w 2019 roku. Firma pokaże m.in. koncept modelowej opony sportowej AdvanAdvan Neova.

Sporty motorowe

Główną atrakcją stoiska Yokohamy stał się nowy model samochodu wyścigowego – SF19. Będzie on używany w tegorocznej serii japońskich wyścigów Super Formula, w których udział bierze liczne grono kierowców związanych z F1. Bolid SF19 będzie wykorzystywany przez zespół KONDO Racing, którego sponsorem jest marka Yokohama, nie tylko do rywalizacji w Japonii, ale także w znanym na całym świecie godzinnym wyścigu wytrzymałościowym na niemieckim torze Nürburgring.

 

Oprócz prezentacji bolidu SF19, na stoisku Yokohamy odbyły się także pokazy z udziałem kierowców i kierowników zespołów biorących udział w wyścigach i rajdach. Firma pokazała także najnowszą oponę wyścigową BluEarth-GT AE51, która zostanie wprowadzona na rynek Japonii w lutym 2019 roku.

Felgi aluminiowe

W części stoiska poświęconej felgom firma zorganizowała japońską premierę nowych produktów z linii Advan Racing. Wśród modeli kutych znalazł się np. Advan Racing R6 po raz pierwszy zaprezentowany na targach SEMA Show w Stanach Zjednoczonych w październiku 2018 r. Gama felg odlewanych obejmie prezentację Advan Racing RSIII, która jest nowym modelem flagowej felgi YokohamyAdvan Racing RSII.

 

Tematyka tegorocznej prezentacji marki Yokohama na Tokyo Auto Salon 2019 wynika przede wszystkim z przyjętej przez firmę strategii dotyczącej całej gamy opon konsumenckich, która została wdrożona do realizacji w 2018 roku w ramach trzyletniego planu zarządzania – Grand Design 2020 (GD2020). Zgodnie z tą strategią Yokohama przyspieszy rozwój nowych opon do samochodów osobowych, obejmujących opony od samochodów wyścigowych po samochody klasyczne, i rozszerzy asortyment produktów już istniejących.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).