Yokohama opracowała technologię zdalnego wykrywania stanu zużycia opony | MOTOFAKTOR

Yokohama opracowała technologię zdalnego wykrywania stanu zużycia opony

person Adrian Januszkiewicz 25/05/2022

Koncern Yokohama Rubber opracował technologię, która zdalnie wykrywa stan zużycia opony auta osobowego. Bazuje ona na analizie sygnałów pochodzących z czujnika.

 

Ta innowacyjna technologia wykorzystuje czujniki przymocowane do wewnętrznej powierzchni opony. Wychwytują one fale emitowane przez obracającą się oponę, która zmienia kształt pod wpływem zużycia. Technologia umożliwia terminowe powiadamianie właścicieli samochodów lub menedżerów flot o konieczności rotacji lub wymiany zużytych opon. Tym samym wpłynąć ma to na możliwość poprawy konserwacji opon, wydłużając ich żywotność, zmniejszając wpływ ekonomiczny i środowiskowy a także zapewniając większe bezpieczeństwo kierowcom. W miarę jak usługi związane z mobilnością będą coraz częściej obejmować pojazdy autonomiczne, możliwości wizualnej kontroli zużycia opon przez kierowców i menedżerów flot będą coraz rzadsze. Zdalna wizualizacja stanu opony za pośrednictwem chmury stanie się niezbędnym rozwiązaniem.

 

Nowa technologia firmy Yokohama Rubber odpowiada na zmiany w przemyśle motoryzacyjnym i zapotrzebowanie na ogumienie dostosowane do standardów CASE i MaaS oraz stanowiące część IoT (internet rzeczy). Jest też częścią technologii opon inteligentnych tego producenta – SensorTire Technology. Celem jest zapewnienie stałego wsparcia dla bezpiecznego i zdrowego przemieszczania się ludzi. Wymaga to szybkiego reagowania na zmiany w zapotrzebowaniu na usługi związane z mobilnością. Niezbędne jest płynne dostarczanie danych uzyskanych z opon IoT kierowcom, pasażerom i operatorom różnorodnych produktów powiązanych z motoryzacją.

 

Źródło: Yokohama

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).