Yokohama i Walkenhorst Motorsport przedłużają współpracę | MOTOFAKTOR

Yokohama i Walkenhorst Motorsport przedłużają współpracę

person Adrian Januszkiewicz 29/12/2020

Yokohama Rubber Co., Ltd. zawarła wieloletnią umowę partnerską z zespołem wyścigowym BMW Walkenhorst Motorsport.

Yokohama Rubber i Walkenhorst Motorsport współpracują ze sobą od trzech lat. Dzięki doskonałym wynikom partnerstwa i drzemiącym w nim potencjale firmy postanowiły kontynuować wspólne działania i w grudniu 2020 roku podpisały wieloletnią umowę współpracy, która obejmuje również premierę następcy BMW M6 GT3.

 

W najbliższym czasie zespół Walkenhorst Motorsport weźmie udział w całym sezonie NLS 2021, a także w 24-godzinnym wyścigu wytrzymałościowym na jednym z najbardziej wymagających na świecie torów – Nürburgring. Kierowcami będą znani już Christian Krognes i David Pittard.

 

Yokohama Rubber dostarczy zespołowi opony do trzech samochodów BMW M6 GT3, które będą rywalizować w 49. 24-godzinnym wyścigu wytrzymałościowym Nürburgring (ADAC TOTAL 24h-Rennen) oraz w dziewięciu wyścigach serii Nürburgring Endurance 2021 (NLS). Dostarczane opony to ADVAN A005 do użytku na suchej nawierzchni oraz ADVAN A006 do użytku na mokrej nawierzchni.

 

W sezonie 2020 Yokohama Rubber wspierała Walkenhorst Motorsport zarówno w serii NLS, jak i w 24-godzinnym wyścigu wytrzymałościowym. BMW M6 GT3 nr 34 zdobyło mistrzostwo w najwyższej klasie SP9 Pro w serii NLS, zajmując miejsca na podium w pięciu wyścigach rozgrywanych od czerwca do sierpnia, w tym raz pierwsze miejsce, dwa razy drugie miejsce i raz trzecie miejsce.

 

Z kolei we wrześniowym, 24-godzinnym wyścigu wytrzymałościowym, startujące w klasie SP9 BMW M6 GT3 nr 101 Walkenhorst Motorsport, pomimo problemów, które zmusiły zespół do zrobienia długiego pit stopu, zajęło 12. miejsce w swojej klasie i 12. w klasyfikacji generalnej. Wspólnym sukcesem Walkenhorst Motorsport i Yokohamy z ostatnich lat było również ustanowienie bieżącego rekordu okrążenia (7:52.578) w rundzie kwalifikacyjnej przez BMW M6 GT3 jadące na oponach typu slick ADVAN A005.

 

Aktywny udział w sportach motorowych jest dla japońskiej firmy kluczowym elementem rozwoju technologii produkcji opon na najwyższym poziomie. Yokohama bierze udział w wielu różnych imprezach sportów motorowych na całym świecie, od wyścigów formuły i samochodów turystycznych, po wyścigi rajdowe, terenowe i gokartowe.

 

Źródło: Yokohama

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).