Yokohama i Porsche w nowej serii wyścigowej | MOTOFAKTOR

Yokohama i Porsche w nowej serii wyścigowej

person Adrian Januszkiewicz 11/01/2021

Yokohama dostarczy opony wyścigowe ADVAN jako kontrolne do Porsche Sprint Challenge North America by Yokohama.

Porsche Sprint Challenge North America by Yokohama będzie konkurencją dla samochodów wyścigowych jednej marki rozgrywaną na legendarnych obiektach wyścigowych. Pierwszy z nowej serii wyścigów odbędzie się w weekend 12–14 marca 2021 roku na torze Sebring International Raceway na Florydzie. Ostatni zostanie rozegrany w weekend 15-17 października na kultowym, a zarazem prestiżowym torze Indianapolis. Siedem z ośmiu weekendów będzie wliczanych do oficjalnych statystyk serii, natomiast wyścigi na torze Mont Tremblant rozgrywane w dniach 12-15 sierpnia będą jedynie wprowadzeniem dla kierowców z Kanady.

 

Nowa seria Porsche Sprint Challenge North America by Yokohama jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą się ścigać samochodami GT. Stanowi ona wyraźny pierwszy krok z wyścigów klubowych, do sportów motorowych wyższego poziomu. Seria została podzielona na trzy klasy: Platinum dla Porsche 991.2 (2017-2020 Porsche GT3 Cup Gen 2), Gold dla Porsche 991.1 (2014-2016 Porsche 991 GT3 Cup Gen 1) i Silver dla Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport.

 

W ostatnich latach Yokohama wspierała wiele imprez motorowych marki Porsche w Ameryce Północnej, w tym między innymi dostarczyła opony kontrolne do IMSA Porsche GT3 Cup Challenge USA, Porsche Pikes Peak Trophy i Porsche Sprint Trophy USA West. Yokohama była także partnerem marketingowym i technicznym przez pięć sezonów Porsche GT3 Cup Challenge Canada.

 

Opony serii ADVAN są wykorzystywane w wydarzeniach sportowych na całym świecie od ponad 40 lat. Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w tym ogumieniu zapewniają przede wszystkim solidną przyczepność i trakcję, wysoką wytrzymałość oraz bezpieczeństwo jazdy. Wybór opon Yokohama jako kontrolnych do tak wielu wyścigów odzwierciedla zarówno doskonałe osiągi opon, jak również światowej klasy poziom wsparcia technicznego i stabilną strukturę dostaw zapewnianą przez japoński koncern.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).