Yokohama ADVAN Sport V107 już w sprzedaży | MOTOFAKTOR

Yokohama ADVAN Sport V107 już w sprzedaży

person Adrian Januszkiewicz 31/03/2022

Yokohama Rubber wprowadziła na rynek oponę typu UHP - ADVAN Sport V107 o maksymalnych osiągach.

Produkt ma sukcesywnie trafiać do sprzedaży na głównych rynkach całego świata. Na początku pojawi się 30 rozmiarów od 305/35R23 111Y XL do 225/40ZR18 92Y XL. W ten sposób producent zwiększy do 43 liczbę rozmiarów opon, łącznie z rozmiarami na pierwszy montaż (OE). Do końca 2022 r. liczba ta stopniowo ma wzrosnąć do 80.

 

Opona ADVAN Sport V107 zastąpiła model ADVAN Sport V105 jako topowy model firmy w segmencie opon UHP o ultrawysokich osiągach. Jest ona przeznaczona do stosowania w samochodach osobowych i SUV-ach o dużej mocy oraz w pojazdach elektrycznych. Na początku, po zakończeniu wspólnych projektów z BMW i Mercedesem oraz testach w centrum badawczym Yokohama Rubber na torze Nurburgring, spółka rozpoczęła dostawy specjalnych wersji ADVAN Sport V107 przeznaczonych na pierwsze wyposażenie (OE).

 

Zostały one wykorzystane w samochodach z serii Mercedes-AMG i BMW M. Teraz Yokohama Rubber wprowadza na rynek opony ADVAN Sport V107 na wymianę, które zaprojektowano w oparciu o technologie zastosowane w wersji OE. Producent rozszerzy także asortyment dostępnych rozmiarów. W rezultacie powstanie pełna linia komercyjnych opon ADVAN Sport V107 o ultrawysokich osiągach.

 

O ile nowość japońskiego producenta kontynuuje koncepcję ADVAN Sport V105 w zakresie zapewnienia równowagi między wydajnością jezdną a komfortem i bezpieczeństwem, to jej przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni oraz stabilność prowadzenia przewyższają poprzedniczkę. ADVAN Sport V107 charakteryzuje się wysoką precyzją prowadzenia oraz wysokim poziomem reaktywności. Zwiększona przyczepność na suchych i mokrych nawierzchniach ma zapewniać niesamowite wrażenia z jazdy.

 

Dzięki specjalnej asymetrycznej rzeźbie bieżnika, zarówno strefa barku, jak i kontaktowa spełniają swoje odmienne funkcje. Nowy kształt lameli po wewnętrznej stronie żebra odpowiada za tłumienie hałasu zewnętrznego pojazdu. Trzy główne szerokie rowki obwodowe oraz jeden węższy w zewnętrznej części opony pomagają uzyskać wysoką odporność na aquaplaning przy dużych prędkościach. W korpusie ADVAN Sport V107 wykorzystano m.in. najnowocześniejszą matrycową strukturę warstwy osnowy. Unikalna konstrukcja opasania typu „power crown belt cover” wykorzystuje włókna aramidowe o wysokiej sztywności, jak również udoskonalony system Mound Profile, który ma poprawiać przyczepność opony. Jeżeli chodzi o wygląd, to ściana boczna zyskała nowy, stylowy wygląd utrzymany w ciemnej kolorystyce. Poprawiać ma to widoczność logo i nadawać produktowi ekskluzywny wizerunek. Ponadto, na ścianie bocznej opon do SUV-ów widnieją litery „SUV”.

ADVAN Sport V107 – zalety podane przez producenta

  • Doskonała przyczepność na suchej nawierzchni oraz imponująca skuteczność hamowania na mokrej
  • Wysoki poziom responsywności, precyzyjne kierowanie i stabilność jazdy podczas pokonywania zakrętów, nawet przy dużych prędkościach
  • Design premium, stylowe ciemne logo na ścianie bocznej

ADVAN Sport V107 – charakterystyka

  • Ekskluzywny, nowy wzór bieżnika
  • Ulepszony profil kopca
  • Konstrukcja osnowy typu Matrix Body Ply – materiał osnowy ze sztucznego jedwabiu o wysokiej sztywności
  • Specjalna nowa mieszanka – ultra-mikrokrzemionka + zdyspergowany materiał krzemionkowy

 

ADVAN to linia opon Yokohama Rubber o wysokich osiągach stosowanych jako oryginalne wyposażenie w wiodących markach samochodów klasy premium, a także w sportach motorowych.

 

Źródło: Yokohama

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).