Yokohama Advan na podium Nürburgringu | MOTOFAKTOR

Yokohama Advan na podium Nürburgringu

Auto wyposażone w opony wyścigowe Advan zajęło I miejsce w klasie SP8T podczas 48. edycji 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego na Nürburgringu.

Opona Yokohama Advan A006N

Tegoroczna edycja wyścigu wytrzymałościowego Nürburgring odbyła się w dniach 26–27 września w Niemczech. Wyścig toczył się głównie na mokrym torze, w deszczu i mgle. Zwycięskie BMW M4 GT4 z numerem 73 ścigało się pewnie w każdych warunkach pogodowych – na mokrej nawierzchni na oponach Yokohama Advan A006, natomiast na suchej nawierzchni na modelu Advan A005.

BMW M4 GT4 Walkenhorsta zajęło pierwsze miejsce wśród startujących w klasie SP8T i 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kierowcami zwycięskiego zespołu byli trzej zawodnicy w wieku 19–20 lat z młodzieżowego zespołu BMW – Daniel Harper, Neil Verhagen i Max Hesse. Zespół rozpoczął wyścig z pole position po tym, jak zajął pierwsze miejsce w swojej klasie w rundzie kwalifikacyjnej.

Opona Yokohama Advan A005

W trakcie wyścigu chwilowo spadł na czwarte miejsce, zanim powrócił na prowadzenie trzy godziny po starcie, zyskując przewagę pełnego okrążenia nad samochodem zajmującym drugie miejsce. Wyścig został przerwany na około 9,5 godziny z powodu złej pogody, ale po wznowieniu BMW M4 GT4 z numerem 73 z zespołu Walkenhorst nie straciło już prowadzenia.

BMW M6 GT3 nr 101 z zespołu Walkenhorst, które zajmowało czołowe miejsce w NLS (Nürburgring Endurance Series) i zostało uznane za pretendenta do mistrzostw w 24-godzinnym wyścigu, pomimo problemów, które zmusiły zespół do zrobienia długiego pit stopu, zajęło 12. miejsce w swojej klasie i 12. w klasyfikacji generalnej.

Źródło: Yokohama