Yokohama Advan na podium Nürburgringu | MOTOFAKTOR

Yokohama Advan na podium Nürburgringu

person Adrian Januszkiewicz 13/10/2020

Auto wyposażone w opony wyścigowe Advan zajęło I miejsce w klasie SP8T podczas 48. edycji 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego na Nürburgringu.

Opona Yokohama Advan A006N

Tegoroczna edycja wyścigu wytrzymałościowego Nürburgring odbyła się w dniach 26–27 września w Niemczech. Wyścig toczył się głównie na mokrym torze, w deszczu i mgle. Zwycięskie BMW M4 GT4 z numerem 73 ścigało się pewnie w każdych warunkach pogodowych – na mokrej nawierzchni na oponach Yokohama Advan A006, natomiast na suchej nawierzchni na modelu Advan A005.

 

BMW M4 GT4 Walkenhorsta zajęło pierwsze miejsce wśród startujących w klasie SP8T i 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kierowcami zwycięskiego zespołu byli trzej zawodnicy w wieku 19–20 lat z młodzieżowego zespołu BMW – Daniel Harper, Neil Verhagen i Max Hesse. Zespół rozpoczął wyścig z pole position po tym, jak zajął pierwsze miejsce w swojej klasie w rundzie kwalifikacyjnej.

 

Opona Yokohama Advan A005

W trakcie wyścigu chwilowo spadł na czwarte miejsce, zanim powrócił na prowadzenie trzy godziny po starcie, zyskując przewagę pełnego okrążenia nad samochodem zajmującym drugie miejsce. Wyścig został przerwany na około 9,5 godziny z powodu złej pogody, ale po wznowieniu BMW M4 GT4 z numerem 73 z zespołu Walkenhorst nie straciło już prowadzenia.

 

BMW M6 GT3 nr 101 z zespołu Walkenhorst, które zajmowało czołowe miejsce w NLS (Nürburgring Endurance Series) i zostało uznane za pretendenta do mistrzostw w 24-godzinnym wyścigu, pomimo problemów, które zmusiły zespół do zrobienia długiego pit stopu, zajęło 12. miejsce w swojej klasie i 12. w klasyfikacji generalnej.

 

Źródło: Yokohama

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).