Xiaomi opracuje własne auta elektryczne | MOTOFAKTOR

Xiaomi opracuje własne auta elektryczne

person Adrian Januszkiewicz 31/03/2021

Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, ogłosił że powstaje spółka zależna, która zajmie się produkcją elektrycznych aut.

W ciągu następnych 10 lat Xiaomi ma zainwestować w nią łącznie 10 miliardów dolarów. Lei Jun ma pełnić funkcję jej dyrektora generalnego.

Decyzja została podjęta po wielu rundach rozważań wśród naszych partnerów i uważam ją za krok w zupełnie nowy świat. Będzie duży projekt przedsiębiorczy, być może ostatni w moim życiu. Jestem gotów postawić na szali całą moją reputację i walczyć o przyszłość naszego inteligentnego pojazdu elektrycznego. Jestem zdeterminowany, aby poprowadzić mój zespół do walki o sukces pojazdu elektrycznego Xiaomi. Lei Jun

 

Jun wyjawił również, że przygotowania trwały od szeregu miesięcy. W liście do pracowników wytłumaczył, czemu produkcja inteligentnego elektrycznego samochodu jest ważna dla Xiaomi:

 

  1. Inteligentne pojazdy elektryczne zasadniczo zmieniły model biznesowy tradycyjnego przemysłu motoryzacyjnego, a Xiaomi doskonale rozumie dynamikę rynku produkcji sprzętu;
  2. Xiaomi ma doświadczenie w integracji oprogramowania i sprzętu oraz doskonałe know-how w zakresie produkcji w branży internetowej;
  3. Xiaomi ma gotowy inteligentny ekosystem, który jest największy pod względem skali, najbardziej zróżnicowany pod względem kategorii produktów i najbardziej aktywny pod względem połączeń z użytkownikami;
  4. Xiaomi ma wiele kluczowych technologii, które mogą być zastosowane w biznesie pojazdów elektrycznych;
  5. Xiaomi ma silną markę i doskonałą bazę użytkowników, użytkownicy i fani po prostu jej ufają;
  6. Xiaomi ma pieniądze na inwestycję, nawet tak dużą. Bezpieczeństwo finansowe jest zapewnione.
Inteligentne pojazdy elektryczne stanowią jedną z największych możliwości biznesowych w następnej dekadzie i stanowią pewny element inteligentnego życia. Wejście w ten biznes jest dla nas naturalnym wyborem, ponieważ rozszerzamy nasz ekosystem AIoT i spełniamy naszą misję, aby każdy na świecie mógł cieszyć się lepszym życiem dzięki innowacyjnej technologii. Lei Jun

 

Xiaomi zatrudnia zespół badawczo-rozwojowy składający się z ponad 10 000 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, stworzyła ekosystem urządzeń IoT i cieszy się wsparciem ogromnej liczby fanów Mi na całym świecie. Do końca 2020 roku Xiaomi zabezpieczyła rezerwy gotówkowe w wysokości 108 miliardów RMB.

 

W 2020 roku Xiaomi stała się trzecim największym producentem smartfonów na świecie – 146 milionów urządzeń trafiło do użytkowników. Do czwartego kwartału 2020 r. liczba podłączonych urządzeń w ekosystemie AIoT firmy Xiaomi (z wyłączeniem smartfonów i laptopów) osiągnęła 325 milionów, co czyni ją jedną z największych na świecie platform IoT klasy konsumenckiej.

 

Ogłoszenie wejścia w branżę pojazdów elektrycznych wprowadza Xiaomi w nową dekadę rozwoju. Staną się one ważnym elementem rozległego ekosystemu, z którego skorzystają wszyscy, a najbardziej zadowoleni użytkownicy.

 

Źródło: Xiaomi

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).