X Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych już za 3 miesiące | MOTOFAKTOR

X Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych już za 3 miesiące

W dniach 19-21 czerwca 2023 r. PTNSS we współpracy z Politechniką Wrocławską zorganizuje jubileuszowy X Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych.

 

Organizowany co dwa lata Kongres zyskał międzynarodowe znaczenie, wskazując na potrzebę ustawicznej dyskusji na temat rozwoju silników spalinowych nie tylko w kręgach znawców techniki, ale i ekspertów w dziedzinach ochrony środowiska i medycyny, nauk społecznych i ekonomicznych, prawnych oraz polityków.

 

Mottem tegorocznej edycji Kongresu będzie „Quo Vadis silniku spalinowy?”. Uzyskanie pełnej odpowiedzi na tak postawione pytanie będzie możliwe przez szeroką wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami reprezentującymi naukę, badania i przemysł.

 

Organizatorzy liczą na udział w Kongresie nie tylko specjalistów z branży silników spalinowych, ale także z innych dziedzin.

 

Zasadnicza część Kongresu odbędzie się w dwóch kolejnych dniach 20 i 21 czerwca 2023 r., gdzie poprzez panele dyskusyjne i sesje posterowe będzie można włączyć się w planowaną debatę o przyszłości silników spalinowych. Przez cały czas trwania Kongresu będzie dostępna wystawa sprzętu i aparatury pomiarowej oraz najnowszych osiągnięć techniki motoryzacyjnej odniesione do historii przez pryzmat 50-lecia ustanowienia rekordu prędkości samochodem Fiat 125p w połączeniu z przykładem platformy mistrz-uczeń przez pokaz bolidów Formuły Student PWR Racing Team Politechniki Wrocławskiej.

 

Organizatorami Kongresu są  Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych we współpracy z Katedrą Inżynierii Pojazdów Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.

Ważne terminy związane z Kongresem:

  • 31 marca 2023 – przesłanie streszczeń referatów
  • 14 kwietnia 2023  potwierdzenie przyjęcia streszczeń
  • 19 maja 2023  przesłanie referatów
  • 31 maja 2023 – termin opłaty uczestnictwa

 

Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: PTNSS

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).