Wzrost sprzedaży FO Dębica w Q3 2021 pomimo rosnących cen surowców | MOTOFAKTOR

Wzrost sprzedaży FO Dębica w Q3 2021 pomimo rosnących cen surowców

person Adrian Januszkiewicz 18/11/2021

Firma Oponiarska Dębica S.A. zanotowała w III kwartale br. przychody ze sprzedaży w wysokości 550,3 mln złotych, co oznacza wzrost o 7,9% r/r.

Sprzedaż do podmiotów z Grupy Goodyear za trzy kwartały 2021 r. wyniosła 1, 52 mld zł, czyli o 346,3 mln zł więcej w stosunku do trzech kwartałów 2020 r. Sprzedaż do podmiotów powiązanych stanowiła 89,8% sprzedaży ogółem, podobnie jak w analogicznym okresie roku ubiegłego.

 

Koszty sprzedaży i ogólnego zarządu wyniosły 16,8 mln zł, o 2,9% mniej niż za trzy kwartały 2020 r. Udział tych kosztów w wartości przychodów ze sprzedaży ogółem wyniósł 1% wobec 1,3% za trzy kwartały roku ubiegłego.

W trzecim kwartale obserwowaliśmy duży wzrost sprzedaży opon do aut osobowych w Polsce, przy jednoczesnym braku większych zmian na rynku europejskim. Pomimo rosnących kosztów surowców osiągnęliśmy wzrost przychodów ze sprzedaży względem analogicznego okresu w ubiegłym roku.

 

Na bieżąco monitorujemy sytuację rynkową, współpracujemy z naszymi partnerami handlowymi i sprawnie dostosowujemy naszą działalność operacyjną do dynamicznie zmieniających się okoliczności biznesowych. – mówi Leszek Szafran, Prezes Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 

Źródło: FO Dębica SA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).