Wzrost przychodów Oponeo.pl w Q3 2021 | MOTOFAKTOR

Wzrost przychodów Oponeo.pl w Q3 2021

person Adrian Januszkiewicz 12/11/2021

W III kwartale br. Grupa Oponeo.pl uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 242,302 mln zł wobec 183,938 mln zł w stosunku r/r, co oznacza wzrost o 31,7%.

Dominującym elementem skonsolidowanych przychodów Grupy były wpływy z tytułu sprzedaży opon. W III kwartale br. stanowiły one 74,1% przychodów ogółem. Grupa Oponeo.pl sprzedała w sumie 625 tys. opon, czyli o 4,8% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Odnotowano także wzrost w zakresie sprzedaży felg. W III kwartale 2021 roku Grupa sprzedała o 21% więcej felg stalowych i aluminiowych niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Trzeba podkreślić, że wynik ten jest korzystniejszy niż zagregowana sprzedaż w branży oponiarskiej w Unii Europejskiej. W III kwartale 2021 roku, zgodnie z raportem ETRMA, sprzedaż opon w całej branży utrzymała się na podobnym poziomie w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wzrost sprzedaży ogumienia przez Grupę Oponeo.pl prezentuje się pozytywnie na tle całej branży. Dariusz Topolewski Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A.

 

Wynik netto za III kwartał br. wyniósł -3,935 mln zł wobec -3,933 mln zł wyniku uzyskanego w III kwartale 2020 roku. Od początku roku do końca września Grupa Oponeo.pl zanotowała 18,302 mln zł zysku netto wobec 9,601 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2020 roku. Oznacza to niemal podwojenie zysku netto w odniesieniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

 

Zwiększenie sprzedaży zarówno opon jak i felg jest efektem m.in. znaczącej pozycji rynkowej oraz szybkiego wzrostu udziału handlu e-commerce w sprzedaży ogólnobranżowej. Analitycy rokują, że w 2021 roku wartość handlu internetowego w Polsce wyniesie około 100 mld zł. W ostatnich latach jego wartość przyrastała w tempie kilkunastu procent rocznie.

 

Grupa Oponeo.pl realizuje także sprzedaż elektronarzędzi i narzędzi przez spółkę zależną Rotopino.pl S.A. oraz rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę zależną Dadelo S.A. W III kwartale 2021 roku przychody spółki Rotopino.pl S.A. wzrosły o 58% i wyniosły 28,018 mln zł. Spółka Dadelo S.A. odnotowała wzrosty sprzedaży, które przełożyły się na 18% wzrost przychodów w III kwartale 2021 roku w stosunku do analogicznego okresu 2020 roku.

 

Zarząd Oponeo.pl S.A. zamierza kontynuować dotychczasową strategię rozwoju, tj. zamierza umacniać pozycję lidera internetowej sprzedaży opon w kraju oraz optymalizować sprzedaż na rynkach zagranicznych.

 

Ponadto Grupa Kapitałowa ma w planach dalszy rozwój sprzedaży rowerów oraz części i akcesoriów rowerowych za pośrednictwem spółki zależnej Dadelo S.A., w tym zamierza realizować strategię omnichannelową i w 2022 roku uruchomić stacjonarne sklepy, które pełnić będą także funkcję showroomów. Grupa ma zamiar wprowadzić w przyszłym roku kolejną spółkę na GPW. Rotopino.pl S.A. pracuje obecnie nad prospektem, który chce złożyć do KNF w I kwartale 2022 roku.

 

Źródło: Oponeo.pl

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).