Wyważarka Uni-Trol na Mistrzostwach Mechaników | MOTOFAKTOR

Wyważarka Uni-Trol na Mistrzostwach Mechaników

person Adrian Januszkiewicz 30/01/2020

Firma Uni-Trol stale się rozwija i wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania. W 2019 roku opatentowała unikalny system wykorzystany w wyważarce Monolith.

System wprowadzony do wyważarki Monolith pozwala na wprowadzenie parametrów wyważanego koła na podstawie rzeczywistego obrazu pokazywanego przez kamerę. Wyważarka zostanie wykorzystana w konkurencjach praktycznych podczas IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których finały będą towarzyszyły w dniach 26 -29 marca 2020 największym targom motoryzacyjnym w Polsce – Poznań Motor Show.

Wskazane punkty na monitorze, odpowiadają miejscom, w których będziemy chcieli przyklejać ciężarki wyważające na felgi aluminiowe. To wystarczy, aby algorytm przeliczył parametry koła. Operacja, która kiedyś trwała do minuty, teraz odbywa się w ciągu 5 sekund.

 

Dla felg stalowych, zastosowanie systemu LOT (Laser On Top), ma pozwalać na idealne wskazanie punktów nabicia ciężarków.

Kolejnym usprawnieniem przyspieszającym czas obsługi jest zastosowanie pneumatycznego uchwytu koła. Ma to szczególne znaczenie w serwisach oponiarskich, gdzie w sezonie praca idzie pełną parą niemal przez całą dobę.

Maszyna posiada także gniazdo sieciowe oraz port USB. Te rozwiązania pozwalają na zdalną diagnostykę urządzenia, jego naprawę oraz aktualizację oprogramowania.

Źródło: Uni-Trol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).