Wyraźny wzrost sprzedaży Inter Cars w marcu 2022 | MOTOFAKTOR

Wyraźny wzrost sprzedaży Inter Cars w marcu 2022

person Adrian Januszkiewicz 11/04/2022

Po pierwszych trzech miesiącach 2022 roku wartość sprzedaży Inter Cars w Polsce wzrosła o 17,4%. Źle wygląda sytuacja spółki w Ukrainie.

W marcu 2022 roku o 26,5% wzrosła sprzedaż Grupy Inter Cars w Polsce w porównaniu z marcem 2021 i wyniosła 569,5  mln zł. Przychód ze sprzedaży całej Grupy Inter Cars wyniósł 892,2 mln zł i był o 25,5% wyższy niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego.

 

Sprzedaż zagranicznych spółek dystrybutora jest o 22,6% wyższa niż przed rokiem, a łączna wartość sprzedaży sięgnęła 567,3 mln zł. Najwyższy wzrost odnotowano w Serbii (238,8%), w Grecji (79,7%) i w Mołdawii (63,6%).

 

Trwająca wojna w Ukrainie spowodowała, że lokalna spółka Inter Cars odnotowała w marcu straty rzędu -75,2% w stosunku rdr. Przypominamy, że w wyniku ataków Rosji został zniszczony jej magazyn centralny.

 

Szczegółowe dane prezentujemy w poniższej tabeli:

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).