Wyniki finansowe Brembo za Q3 2018 | MOTOFAKTOR

Wyniki finansowe Brembo za Q3 2018

person Adrian Januszkiewicz 8/11/2018

Zarząd firmy Brembo pod przewodnictwem Alberto Bombassei przeanalizował i zatwierdził kwartalne wyniki Grupy do dnia 30 września 2018 r.

Skonsolidowane przychody netto Brembo Group wyniosły 1,9 mld euro po trzech kwartałach 2018 r., co stanowi wzrost o 8% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Przy podobnym kursie wymiany dochody wzrosły o 11%.

 

Prawie wszystkie segmenty rynku, w których Grupa prowadzi działalność pozytywnie, przyczyniły się do wyników okresu sprawozdawczego: segment samochodów wzrósł o 8%, motocykli o 7%, a pojazdów użytkowych o 14,7%. Sektor wyścigowy odnotował spadek o 3,2%.

 

Na poziomie geograficznym sprzedaż we Włoszech spadła nieznacznie o 4%, podczas gdy w Niemczech sprzedaż wzrosła o 9,2%, we Francji o 25,9%, a w Wielkiej Brytanii o 9,1%.

 

Sprzedaż na rynku azjatyckim nadal odnotowywała wzrost: w Indiach o 15% (+ 27% według podobnego kursu wymiany), a w Chinach o 13,4% (16,4% według podobnego kursu wymiany). Jednak w Japonii odnotowano spadek sprzedaży o 6,9% (-6,2% według podobnego kursu wymiany).

 

Na rynku północnoamerykańskim (Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada) doszło do wzrostu o 1,5% (+8,2% po podobnym kursie wymiany walut). Na rynku południowoamerykańskim (Brazylia i Argentyna) doszło do spadku o 7,9%, jednak odnotował wzrost o 20,2% przy podobnym kursie wymiany.

 

Marża EBITDA była na poziomie 19,% do 2380 mln euro i wzrosła o 2,9% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Za to marża EBIT wyniosła 13,3% do 266,8 mln euro i spadła o 1,3% w stosunku do Q3 2017.

Brembo osiągnęło dobre wyniki w trzecim kwartale 2018 r. Spółka kontynuuje zdecydowanie proces konsolidacji zarówno na głównych rynkach swojej działalności, jak i na rynkach, na których w ostatnich latach zwiększyła moce produkcyjne, takie jak USA, Chiny i Indie. Zwiększa również nasze zaangażowanie w badania i rozwój, zarówno w zakresie inwestycji, jak i tworzenia dedykowanych obiektów, w celu zapewnienia innowacji niezbędnych do dotrzymania kroku - lub nawet do przewidywania - przyszłych potrzeb przemysłu motoryzacyjnego, który przechodzi szybką transformację, jak można zauważyć po stopniowym pojawianiu się pojazdów elektrycznych. Alberto Bombassei prezes Brembo
Jeśli chodzi o liczby zatwierdzone dziś przez Radę Dyrektorów, uważam za ważne podkreślenie pozytywnych wyników osiągniętych w trzecim kwartale dzięki naszym wynikom na rynku amerykańskim oraz aktywności w naszych nowych zakładach w Chinach, Polsce i Ameryce Północnej, które są obecnie bliskie maksymalnym poziomom wydajności, w pełnej zgodzie z planem strategicznym Brembo i zgodnie z planem inwestycyjnym. Chociaż napięcia wywołane scenariuszami makroekonomicznymi są nadal bardzo wysokie, solidność naszych fundamentów i dynamika naszej działalności na poziomie globalnym pozwalają z ostrożnym optymizmem patrzeć w stronę końca 2018 roku. Matteo Tiraboschi wiceprezes Brembo

 

Źródło: Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).