Wymienniki ciepła UFI Filters do silników elektrycznych Renault i Nissan

Wymienniki ciepła UFI Filters do silników elektrycznych Renault i Nissan

person Joanna Piszcz 2/12/2022

UFI Filters została wybrana na producenta wymiennika ciepła do nowego, przedniego silnika elektrycznego, montowanego w samochodach Renault Megane E-Tech i Nissan Ariya.

 

UFI Filters jest nie tylko liderem w dziedzinie filtracji, ale również zarządzania termicznego. Firma dostarcza pełną gamę rozwiązań na rzecz mobilności przyszłości, czego kolejnym przykładem są wymienniki ciepła na oryginalne wyposażenie do silników elektrycznych Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance.

 

Firma UFI Filters została wybrana na producenta wymiennika ciepła do nowego, przedniego silnika elektrycznego ePT-160 o mocy 160kW, montowanego w samochodach Renault Megane E-Tech i Nissan Ariya. Silnik ten znajdzie się również w innych pojazdach segmentu C, które zostaną wprowadzone na rynek do 2024 roku przez francusko-japoński sojusz motoryzacyjny, dzięki czemu w najbliższych latach może się on stać jednym z najpopularniejszych napędów w Europie.

Współpraca z Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance jest dla nas przełomowym wydarzeniem. Potwierdza ona, że Grupa UFI Filters stała się liderem technologicznym w branży samochodów elektrycznych. Zastosowanie naszych produktów w silniku, którego roczna produkcja wynosi ponad 120 tys. sztuk i ma osiągnąć wkrótce 300 tys., udowadnia, że zarządzanie termiczne w tego typu pojazdach jest jedną z najmocniejszych stron firmy. Rinaldo Facchini CEO Grupy UFI Filters

Produkcja w technologii lutowania próżniowego

Wymiennik ciepła UFI Filters do ePT-160, wykonany z aluminiowych płytek, jest produkowany w technologii lutowania próżniowego, dzięki czemu jest trwały i solidny. Składa się on z czterech warstw przeznaczonych na olej i czterech na chłodziwo. Olej wpływa przez płytę podstawy, zamocowaną bezpośrednio na zewnątrz silnika. Następnie, w konfiguracji krzyżowo-przeciwprądowej, płyny (olej i chłodziwo) poruszają się w przeciwnych kierunkach, a strumienie oleju i chłodziwa przecinają się w naprzemiennych warstwach płyt.

 

Wymiennik ciepła do tylnego silnika elektrycznego Nissana Ariya e-4ORCE 4WD
Wymiennik ciepła do tylnego silnika elektrycznego Nissana Ariya e-4ORCE 4WD

Do Nissana Ariya e-4ORCE 4WD w wersji 4×4 firma UFI Filters dostarcza również wymiennik ciepła do tylnego silnika elektrycznego. Podobnie jest on wykonany z aluminiowych płytek i produkowany w technologii lutowania próżniowego, ale składa się z siedmiu warstw przeznaczonych na olej i sześciu na chłodziwo. Olej i chłodziwo wpływają przez płytę podstawy, zamocowaną bezpośrednio na zewnątrz silnika. Następnie, w konfiguracji równolegle-przeciwprądowej, oba płyny poruszają się w przeciwnych kierunkach i pozostają na tych samych warstwach płyt.

 

Dzięki tym dwóm zastosowaniom, firma UFI Filters umacnia swoją pozycję lidera w dziedzinie zarządzania termicznego w silnikach elektrycznych produkowanych przez Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance.

 

Źródło: UFI Filters

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).