Wyjątkowa czapka Continental na aukcji WOŚP | MOTOFAKTOR

Wyjątkowa czapka Continental na aukcji WOŚP

person Adrian Januszkiewicz 28/01/2022

Continental wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i na tegoroczną aukcję wystawia czapkę z autografem Nico Rosberga, Mistrza Świata F1.

Prawdziwa gratka dla każdego fana motoryzacji: firma Continental przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czapkę Nico Rosberga z wyścigu Extreme E, z jego autografem.

 

Nico Rosberg to jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych kierowców wyścigowych: Mistrz Formuły 1 z 2016 roku, zwycięzca serii Extreme E z 2021 roku. Obecnie także propagator zrównoważonego rozwoju w mobilności i ambasador marki Continental, partnera założycielskiego Extreme E. Cieszymy się, że możemy wspólnie wspierać cele WOŚP. Zachęcamy do licytacji wyjątkowej czapki wszystkich, którzy kochają sporty motorowe – mówi Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska.

Orkiestra zagra po raz 30.

Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia. Po raz 30. Fundacja będzie zbierać pieniądze na wsparcie i wyposażenie szpitali. Tym razem WOŚP zagra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy”, a pieniądze zebrane przez fundację zostaną przekazane na zakup sprzętu okulistycznego, który podniesie standard diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Czapkę z autografem Nico Rosberga można licytować do 7 lutego br. na stronie Allegro.

Od Formuły 1 do zielonych technologii

Nico Rosberg podpisujący czapkę na aukcję WOŚP

Jako syn fińskiego mistrza świata Formuły 1, Keke Rosberga, Nico od dzieciństwa pasjonował się sportami motorowymi. W swojej jedenastoletniej karierze w F1 odniósł 23 zwycięstwa i wywalczył 30 pole position. W 2016 roku zdobył mistrzostwo świata z zespołem Mercedes AMG Petronas F1 Team. Pięć dni po zdobyciu tytułu ogłosił przejście na emeryturę.

 

Od czasu zakończenia kariery w Formule 1 zaczął inwestować w zielone technologie. Jest udziałowcem całkowicie elektrycznej serii wyścigowej Formuły E, współzałożycielem Greentech Festival, globalnej platformy dla pionierskich zielonych innowacji, a także założycielem i dyrektorem generalnym Rosberg X Racing – teamu, który w 2021 roku zwyciężył w pierwszym sezonie wyścigów Extreme E.

Ekstremalna elektromobilność

Extreme E to seria wyścigów, w której elektryczne SUV-y rywalizują w ekstremalnych warunkach, w zakątkach świata, które zostały już zniszczone lub dotknięte przez problemy związane ze zmianami klimatu.

 

Extreme E odbywa się w miejscach, gdzie konsekwencje zmian klimatycznych są już wyraźnie widoczne. Seria nawiązała współpracę z wieloma międzynarodowymi i lokalnymi partnerami, aby podjąć konkretne działania mające na celu poprawę tej sytuacji. Tworzymy widoczną platformę dla tej kwestii, a jednocześnie podsycamy entuzjazm wokół elektrycznej mobilności i ekologicznych innowacji – wyjaśnia Nico Rosberg.

 

Continental jest partnerem założycielskim serii i producentem opon terenowych używanych przez wszystkie uczestniczące zespoły.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).