Wycieraczki Valeo FIRST w nowych ekologicznych opakowaniach | MOTOFAKTOR

Wycieraczki Valeo FIRST w nowych ekologicznych opakowaniach

person Adrian Januszkiewicz 19/09/2022

Valeo zastępuje plastikowe opakowania wycieraczek ekonomicznej linii FIRST, opakowaniami wykonanymi z kartonu.

Kartonowe eko-opakowania wycieraczek FIRST

FIRST to gama wycieraczek segmentu ekonomicznego, opracowana dla zapewnienia klientom z rynku wtórnego najlepszego stosunku jakości do ceny produktu. Na tle innych wycieraczek ze swojego segmentu, Valeo FIRST wyróżniają się za sprawą innowacyjnej technologii kontroli przepływu powietrza 3D, która zwiększa docisk wycieraczki do szyby oraz unikalnego kształtu spoilera PYRAMID, mającego zapewniać niezawodne oczyszczanie szyby. Mieszanka gumowa z obrabianym specjalnie kauczukiem ma dawać wysoką trwałość piór.

 

Od teraz, wycieraczki linii FIRST będą wyróżniać się także za sprawą nowych, ekologicznych opakowań, wykonanych z kartonu, który można w prosty sposób poddać recyklingowi. Valeo zapewnia, że karton, wykorzystany do produkcji opakowań jest wykonany z pierwotnych włókien drzewnych pochodzących z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, zapewniających jego twardość. Ma być przystosowany do zapewniania wysokiego poziomu ochrony produktu w czasie transportu. Nadruki na opakowaniach wycieraczek FIRST zostały również wykonane w sposób przyjazny środowisku, stosując tusze na bazie soi, w których produkcji ma nie być rozpuszczalników.

 

Nowe opakowania to element strategii firmy Valeo, która dąży do uzyskania całkowitej neutralności węglowej do roku 2050. Według ambitnych założeń, cel ten ma zostać zrealizowany w 45% już do roku 2030. Dotyczy to emisji w całym łańcuchu wartości – włączając w to emisje po stronie dostawców, generowane przez własną działalność operacyjną Valeo i związane z produktami końcowymi firmy.

Nowe opakowania, ten sam dostęp do informacji

Kartonowe opakowania wycieraczek Valeo FIRST zachowują dotychczasową kolorystykę i zawartość informacyjną. Na opakowaniu znajduje się tabela zastosowań, logo marki oraz linii produktowej, a także kod QR, po zeskanowaniu, którego można uzyskać szybki dostęp do pełnej listy aplikacji wycieraczek. Każde opakowanie posiada wieszak na stojak oraz trzy przezroczyste taśmy, zabezpieczające przed niepożądanym otwarciem. Nowe, ekologiczne opakowanie jest więc tak samo funkcjonalne i praktyczne jak jego plastikowa, poprzednia wersja.

 

Przy okazji wprowadzenia nowych opakowań, Valeo wprowadza niewielkie zmiany referencyjne w gamie FIRST. Weryfikacji w celu dostosowania do aktualnego parku samochodowego, została poddana lista referencji wycieraczek szkieletowych. Tej gamie nadano także nową nazwę – FIRST Classic. Gamy płaskich wycieraczek FIRST Blade Multiconnection oraz wycieraczek hybrydowych FIRST Hybrid nie zostały poddane zmianom.

 

Nowe opakowania wycieraczek linii FIRST są stopniowo wprowadzane na rynek od lipca 2022 r.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).