Wyciek z obudowy filtra oleju - rozwiązania Blue Print | MOTOFAKTOR

Wyciek z obudowy filtra oleju - rozwiązania Blue Print

person Redakcja 12/10/2021

Marka Blue Print w ramach serii "Protipps" od bilstein group wskazuje jak radzić sobie z wyciekiem oleju z obudowy filtra oleju.

Problem

Olej wyciekający z obudowy filtra oleju.

Przyczyna

W wyniku powtarzanego odkręcania i dokręcenia, wykonana z twardego i wytrzymałego tworzywa sztucznego pokrywa oraz obudowa filtra oleju ulegają osłabieniu lub uszkodzeniu. Wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia powoduje wkręcanie przekrzywionej pokrywy lub nadmierne jej dokręcenie podczas wymiany wkładu filtra.

Rozwiązanie

Podczas wymiany filtra oleju ADV182110 należy skontrolować pokrywę i obudowę pod kątem ewentualnych nieprawidłowości lub uszkodzenia gwintu. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń należy wymienić pokrywę (ADBP990012), a w razie konieczności kompletną obudowę (ADBP210027).

 

Podczas wymiany filtra na nowy montowane w pokrywie o-ringi uszczelniające należy posmarować świeżym olejem silnikowym. Następnie wsunąć w obudowę pokrywę z filtrem i obracając w kierunku wskazówek zegara dokręcić momentem 25 Nm (jak zaznaczono na pokrywie). Silnik napełnić świeżym olejem do właściwego poziomu. Następnie należy uruchomić silnik i sprawdzić występowanie ewentualnych wycieków.

 

Więcej informacji technicznych można znaleźć na stronie: partsfinder.bilsteingroup.com

 

Źródło: bilstein group

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).