Wybrano pierwszego finalistę Mistrzostw Świata Lakierników | MOTOFAKTOR

Wybrano pierwszego finalistę Mistrzostw Świata Lakierników

person Adrian Januszkiewicz 1/08/2019

Anthony Fryett z Wielkiej Brytanii jest pierwszym finalistą międzynarodowych mistrzostw świata Automechanika Body & Paint.

Fryett zachwycił zespół sędziów Automechaniki Birmingham zarówno pomysłem projektowym, jak i umiejętnościami lakierniczymi – które zastosował do maski. Dołączy do niego pięciu innych krajowych zwycięzców wielkiego finału we Frankfurcie we wrześniu 2020 r.

 

Międzynarodowy konkurs lakierniczy Automechanika Body & Paint rozpoczął się w czerwcu w Birmingham. Anthony Fryett z Autostyl w Cornwall wygrał pierwszy etap zawodów, dzięki wyszukanemu wzorowi na masce samochodowej, co sprawiło że stał się pierwszą osobą, która zakwalifikowała się do wielkiego finału w Automechanika Frankfurt w dniach 8–12 września 2020 r.

 

Fryett i pozostali konkurenci mieli stworzyć maskę samochodu o wyszukanym wzorze w stylu inspirowanym narodem goszczącym – Wielką Brytanią. Konkurs był wspierany przez sponsorów Octoral, DeBeer Refinish i SATA. Rezultat: galeria niezwykle różnorodnych dzieł sztuki na maskach samochodowych, od flagi Union Jack i wizualizacji Brexitu do maku upamiętniającego ofiary pierwszej wojny światowej. Maski zostały wystawione w nowej strefie Body & Paint Automechanika Birmingham i ocenione przez panel ekspertów. Odwiedzający targi mieli także okazję głosować na zwycięzcę publiczności.

Fryett spędził około 100 godzin pracując nad projektem, który zdobył aprobatę panelu. Na masce widniał bardzo wyraźny komunikat: “Kultura brytyjska ciągle się zmienia! Jesteśmy kolorowi, żywiołowi, odważni … globalni!” Jego kolorowy motyw został stworzony z geometrycznych kształtów. W miarę postępu pracy Fryett opublikował zdjęcia na swoim kanale na Instagramie, a subskrybenci byli pod wrażeniem tego, co zobaczyli – uwiecznił nawet niektóre z ich nazwisk na masce.

Nasz projekt uosabia niezwykle dynamiczną i różnorodną kulturę brytyjskiej sceny malarskiej. W naszą pracę wkłożyliśmy dużo czasu, pasji i wysiłku - i było warto! Szansa wzięcia udziału w międzynarodowych zawodach nie pojawia się każdego dnia i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co będą miały do ​​zaoferowania kolejne zespoły. Jesteśmy gotowi na finały we Frankfurcie! Anthony Fryett finalista Automechanika Body & Paint World Championships z Automechaniki Birmingham

 

Następna runda konkursu odbędzie się w Południowej Afryce w Automechanika Johannesburg w dniach 18–21 września 2019 r. Więcej informacji na temat udziału i możliwości sponsorowania można znaleźć na stronie www.automechanika.com/competition.

Wysoka frekwencja w konkursie nagrody publiczności

Około 1000 osób skorzystało z możliwości głosowania na ich ulubiony projekt na stronie lub w Internecie, a zwycięzcą został Kevin Lewis z Sunderland College dzięki motywowi Union Jack. Lewis otrzymał niespodziewany pakiet od SATA o wartości 700 euro.

Od 18 września 2019 r. wszystkie projekty stworzone przez uczestników etapu Automechaniki Johannesburg będą dostępne w Internecie. Będzie można na nie głosować pod linkiem.

 

Źródło: Messe Frankfurt

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).