Wszystko w jednym pudełku – zestawy sprzęgieł Valeo | MOTOFAKTOR

Wszystko w jednym pudełku - zestawy sprzęgieł Valeo

person Redakcja 1/04/2019

Valeo dzięki przejęciu firmy FTE, umacnia swoją pozycję w segmencie układów przeniesienia napędu.

Dzięki szerokiej ofercie produktów dostarczanych przez firmę FTE, niekwestionowanego lidera w zakresie systemów sterowania sprzęgłem w Europie, Valeo jest teraz w stanie zapewnić 80% pokrycie zapotrzebowania europejskiego parku samochodowego w segmencie dwumasowych kół zamachowych (DKZ), który jest jednym z najszybciej rosnących rynków. Oferta zestawów Valeo zawierających koncentryczne łożyska wyciskowe (CSC) obejmuje:

 

 • Unikalne zestawy do konwersji z DKZ na sztywne koło zamachowe – Valeo K4P
 • Kompletne zestawy z DKZ – Valeo FullPACK DMF
 • Tradycyjne sprzęgła – Valeo K3P

 

Wykorzystując efekt synergii wynikający z integracji z firmą FTE, Valeo dynamicznie poszerza swoją ofertę kompletnych zestawów sprzęgieł zawierających łożyska hydrauliczne. Rozwiązania All-In-One Box (Wszystko w jednym pudełku) powstały z myślą, aby maksymalnie ułatwić pracę specjalistów w warsztatach, dzięki:

 

 • Łatwiejszej identyfikacji części – wystarczy jeden numer referencyjny, który opisuje 3 elementy układu sprzęgła;
 • Wyeliminowanie problemu źle dobranych części – wszystkie trzy elementy znajdujące się w zestawie zawsze do siebie pasują;
 • Lepsza cena – w porównaniu z ceną jaką trzeba zapłacić kupując trzy części oddzielnie.

 

Rozwój koncepcji All-In-One Box (Wszystko w jednym pudełku) dotyczy także segmentu dwumasowych kół zamachowych (DKZ).

 

Dla samochodów oryginalnie wyposażonych w DKZ oraz system z hydraulicznym siłownikiem, Valeo rozwija równolegle dwa rozwiązania – nowe referencje kompletnych zestawów FullPACK DMF z łożyskiem CSC, oraz alternatywę w postaci Valeo K4P, czyli zestawu konwersyjnego na sztywne koło zamachowe wraz z łożyskiem CSC.

 

 • Valeo FullPACK DMF z łożyskiem CSC zawiera: dwumasowe koło zamachowe, tarczę sprzęgła wraz z dociskiem oraz łożysko CSC Valeo lub FTE. Zestawy FullPackDMF z CSC zapewniają aktualnie 51% pokrycie zapotrzebowania europejskiego parku samochodowego, włączając w to najnowsze referencje przeznaczone do takich samochodów jak ALFA ROMEO 147, AUDI A3, HYUNDAI i40, Santa Fé, KIA Sportage, OPEL Astra J, Mokka, PEUGEOT 3008, 5008, DS4, RENAULT Master III,…
Valeo FullPACK DMF

Zestawy konwersyjne Valeo K4P z łożyskiem wyciskowym CSC zawierają: sztywne koło zamachowe, zestaw tarczy sprzęgła i docisku z opatentowaną przez Valeo technologią tłumika o dużym skoku (w skrócie LTD od „Long Travel Damper”) oraz łożysko wyciskowe CSC firmy Valeo lub FTE. Aktualnie dostępne są 62 referencje zestawów Valeo K4P zawierających łożysko CSC, wliczając w to nowe zestawy wprowadzone do sprzedaży w 2018 do takich aut jak: CITROËN C4 Grand Picasso, FORD Focus, MERCEDES-BENZ Vito, OPEL Astra, Corsa i RENAULT Master III.

Valeo KIT4P

Korzyści wynikające z integracji Valeo oraz FTE odczuwalne są także w ofercie tradycyjnych zestawów sprzęgieł. Valeo oferuje pełną gamę zestawów sprzęgła z łożyskiem hydraulicznym (K3o CSC), pozwalającą przedstawicielom warsztatów zakupić to rozwiązanie w jednym pudełku, dostępne pod jednym unikalnym numerem referencyjnym.

 

 • Valeo K3P CSC zapewnia pokrycie zapotrzebowania ponad 70 milionów samochodów w Europie, wliczając w to nowości wprowadzone w 2018 r. do takich aut jak: FORD Fiesta, Focus C-Max, Galaxy, Mondeo, MERCEDES-BENZ A-Class, C-Class, OPEL Astra, Zafira, VW Golf, Passat, Polo, Sharan, Tiguan, Transporter oraz VOLVO S40, XC60, V50, V70.

 

Katalog internetowy z dokładnymi informacjami oraz nowe layouty produktów pozwolą przedstawicielom warsztatów oraz dystrybutorom na natychmiastową identyfikację numerów referencyjnych zestawów All-in-One Box zawierających rozwiązania Valeo K4P CSC, Valeo FullPack DMF CSC oraz K3P CSC.

 

Valeo potwierdza swoją mocną pozycję na rynku jako specjalisty w zakresie technologii dwumasowych kół zamachowych, oferując szyte na miarę rozwiązania spełniające zróżnicowane oczekiwania klientów.

 

Valeo rozwija także usługi wsparcia dla klientów:

 

 • Poprawiona widoczność w Tecdoc;
 • Infolinia techniczna pozwalająca na otrzymanie szybkiej i profesjonalnej odpowiedzi na pytanie dotyczące np. doboru odpowiedniego zamiennika (cross), kwestii związanych z montażem, czy też zapytań dotyczących zastosowania – 801 8888 22, +48 222 70 00 70;
 • Szkolenia techniczne z doświadczonymi trenerami posiadającymi duże doświadczenie w motoryzacyjnym aftermerkecie. Szkolenia dostępne są także do obejrzenia online: https://www.valeoservice.pl/pl/szkolenia-techniczne;
 • Dowiedz się więcej na: www.valeoservice.pl.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę Valeo

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).