Wszechstronna edukacja z PZMP na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników | MOTOFAKTOR

Wszechstronna edukacja z PZPM na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

person Redakcja 8/02/2022

Kształcenie mechanika gotowego na wyzwania współczesnej motoryzacji – to cel Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego i organizatorów XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.

 

Serwisowanie coraz bardziej zaawansowanych technologicznie samochodów to już nie przelewki. A tym bardziej tych z napędami alternatywnymi – hybrydowych, czy w pełni elektrycznych, dodatkowo naszpikowanych elektroniką. Współczesny mechanik samochodowy to już nie człowiek ubrudzony smarem ze śrubokrętem w ręku, ale specjalista od mechaniki i informatyk w jednym. A warsztat samochodowy to „centrum badawcze”, w którym królują komputery i testery diagnostyczne.

 

Naprawa współczesnych samochodów to fascynująca przygoda, ale i wyzwanie. Wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji i dokształcania w wielu zakresach, o których jeszcze kilka lat temu rzadko słyszało się w warsztatach samochodowych. Stąd obecność na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników ekspertów Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, którzy na bieżąco śledzą trendy rozwoju motoryzacji.

 

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego jest największą polską organizacją pracodawców branży motoryzacyjnej, zrzeszającą producentów i przedstawicieli producentów pojazdów samochodowych, motocykli, skuterów oraz producentów nadwozi w Polsce. Poprzez udział w pracach gremiów sejmowych i rządowych – PZPM inicjuje zmiany legislacyjne, opiniuje projekty ustaw branżowych i innych rozwiązań prawnych, ważnych dla firm członkowskich. Prezentuje własne ekspertyzy, opinie oraz raporty w kwestiach kluczowych dla motoryzacji.

 

Branża motoryzacyjna znajduje się obecnie w niezwykle ciekawym, ale jednocześnie trudnym momencie. Z jednej strony jesteśmy świadkami nowinek technologicznych, w których prześcigają się producenci samochodów, z drugiej unijne wymogi dotyczące produkcji pojazdów wyłącznie zeroemisyjnych, a także ochrony środowiska powodują konieczność przygotowania się na zmiany. Młodzi mechanicy są świadkami rewolucji, która w tej chwili zmienia rynek motoryzacyjny, a w przyszłości to na nich będzie spoczywała odpowiedzialność za serwisowanie nowoczesnych pojazdów. Dlatego chcemy im uświadomić jak ważna jest wszechstronna edukacja, która dalece wykracza poza wiadomości ujęte w szkolnych programach. Jakub Faryś Prezes PZPM

 

Wyposażony we wszechstronną wiedzę mechanik samochodowy to pracownik pożądany przez każdy warsztat samochodowy, który stawia na wysoką jakość usług.

Wszystkie nasze działania zmierzają do tego, by zasilić rynek pracy mechanikami samochodowymi, którzy bez problemu poradzą sobie z każdą, nawet najbardziej skomplikowaną naprawą. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to dużo dobrej zabawy i pozytywnej energii, ale przede wszystkim edukacji praktycznej, do czego zawsze przywiązujemy dużą wagę. Adrian Dekowski Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Źródło: OMM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).