Wstępne wyniki finansowe Inter Cars za 2021 rok | MOTOFAKTOR

Wstępne wyniki finansowe Inter Cars za 2021 rok

person Joanna Piszcz 17/03/2022

Zarząd Inter Cars podał wstępne, szacowane skonsolidowane wyniki finansowe za 2021 rok.

Wstępnie szacowane skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Inter Cars S.A. wyniosły w 2021 roku 12.244 mln zł i są wyższe o 34% od przychodów roku 2020, natomiast szacowany zysk netto za rok 2021 wyniósł 699 mln zł i był o ok. 110 % wyższy od zysku netto odnotowanego w roku 2020.

 

Wstępnie szacowany skonsolidowany zysk netto za IV kwartał roku 2021 wyniósł 225 mln zł i jest wyższy o ok. 103% od skonsolidowanego zysku netto za IV kwartał roku 2020.

 

Szacunkowy wskaźnik poziomu zadłużenia na dzień 31 grudnia 2021 roku, określony jako wartość długu netto do EBITDA wyniósł ok. 1,2 i jest niższy o 29% od wartości tego wskaźnika na koniec roku 2020. Z kolei szacowany poziom zapasów na dzień 31 grudnia 2021 roku wyniósł 3.103 mln zł i jest wyższy o ok. 40% w stosunku do stanu na koniec roku 2020.

 

Zarząd Inter Cars zwraca uwagę, że szczegółowe informacje na temat ostatecznych wyników osiągniętych przez spółkę i jej Grupę Kapitałową w roku 2021 zostaną przekazane w skonsolidowanym i jednostkowym raporcie okresowym za rok 2021, którego publikacja jest zaplanowana na 28 kwietnia 2022 roku.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).