Wstępne wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Inter Cars za 2020 rok | MOTOFAKTOR

Wstępne wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Inter Cars za 2020 rok

person Adrian Januszkiewicz 3/03/2021

Zarząd Inter Cars S.A. podał wstępne, szacowane skonsolidowane wyniki finansowe Grupy za 2020 rok.

Wstępnie szacowane skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Inter Cars wyniosły w 2020 r. 9,162 mld zł, natomiast szacowany zysk netto Grupy Kapitałowej Spółki za rok 2020 wyniósł 333 mln zł i był o ok. 46% wyższy od zysku netto odnotowanego w roku 2019.

 

Wstępnie szacowany skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej Spółki za IV kwartał roku 2020 wyniósł 110 mln zł i jest wyższy o ok. 141% od skonsolidowanego zysku netto za IV kwartał roku 2019.

 

Zarząd Inter Cars S.A. jest zadowolony z osiągniętych wyników, zwłaszcza dynamiki zysków w roku 2020. W ocenie Zarządu Spółki rok 2020 należy uznać za pozytywny dla Grupy Kapitałowej mimo rozprzestrzeniającej się na całym świecie pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2. W efekcie decyzji podjętych przez Zarząd, zoptymalizowano koszty działalności operacyjnej, a także ograniczono wydatki w zakresie realizowanych projektów i działalności marketingowej, co wpłynęło na osiągnięte wyniki w całej Grupie Kapitałowej. Ponadto, Grupa poprawiła cykl operacyjny gotówki, a tym samym ograniczyła zadłużenie finansowe mierzone wskaźnikiem dług netto do EBITDA.

 

Szacunkowy wskaźnik poziomu zadłużenia Grupy Kapitałowej Spółki na dzień 31 grudnia 2020 roku, określony jako wartość długu netto do EBITDA wyniósł ok.1,7.

 

Szacowany poziom zapasów w Grupie Kapitałowej Spółki na dzień 31 grudnia 2020 roku wyniósł 2,212 mld zł i jest wyższy o ok.7% w stosunku do stanu na koniec roku 2019.

 

Jednocześnie Zarząd Spółki zwraca uwagę, że szczegółowe informacje na temat ostatecznych wyników osiągniętych przez Spółkę i jej Grupę Kapitałową w roku 2020 zostaną przekazane w skonsolidowanym i jednostkowym raporcie okresowym za rok 2020, które zostaną opublikowane w dniu 21 kwietnia 2021 roku.

 

Komentarz Domu Maklerskiego BOŚ dla Motofaktor.pl ma temat wstępnych wyników finansowych Inter Cars za 2020 r. można znaleźć TUTAJ

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).