Wpływ skutków pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na działalność Grupy Kapitałowej Inter Cars | MOTOFAKTOR

Wpływ skutków pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na działalność Grupy Kapitałowej Inter Cars

person Joanna Piszcz 25/03/2020

Inter Cars opublikował raport bieżący dotyczący wpływu skutków pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na działalność operacyjną, przychody ze sprzedaży oraz wyniki finansowe Grupy Kapitałowej IC.

Zarząd Inter Cars S.A. informuje, że zgodnie z dokonaną na dzień 24 marca 2020 r. oceną, skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz działań poszczególnych państw, na których terytorium podmioty Grupy Kapitałowej Inter Cars prowadzą działalność operacyjną, podjętych w celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa, będą mieć istotny wpływ na poziom przychodów ze sprzedaży podmiotów Grupy Kapitałowej Inter Cars oraz wynik finansowy spółki w pierwszym kwartale 2020 r.

 

Zarząd spółki informuje również, że wg stanu na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego podmioty Grupy Kapitałowej Inter Cars prowadzą działalność operacyjną na wszystkich rynkach geograficznych.

 

Ponadto, zarząd spółki spodziewa się, że ww. czynniki mogą mieć również istotny wpływ na poziom przychodów ze sprzedaży podmiotów Grupy Kapitałowej Inter Cars oraz wynik finansowy Spółki w kolejnych kwartałach 2020 r.

 

Zarząd spółki szacuje, że spadek miesięcznych przychodów ze sprzedaży podmiotów Grupy Kapitałowej Inter Cars za marzec 2020 r. wyniesie około 15% (r/r).

 

W pozostałym zakresie Zarząd spółki, biorąc pod uwagę dynamiczną i zróżnicowaną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz działaniami poszczególnych państw, a także brak w pełni wiarygodnych danych odnośnie oczekiwanego okresu występowania ww. czynników, a także ich skutków społeczno-gospodarczych, nie jest w stanie obecnie precyzyjnie wskazać zakresu wpływu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na poziom przychodów ze sprzedaży podmiotów Grupy Kapitałowej Inter Cars oraz wynik finansowy spółki.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).