Wpływ pandemii COVID-19 na Firmę Oponiarską Dębica | MOTOFAKTOR

Wpływ pandemii COVID-19 na Firmę Oponiarską Dębica

person Joanna Piszcz 17/08/2020

Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica przekazał informacje na temat wpływu pandemii COVID-19 na spółkę.

Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica poinformował, że kontynuuje monitorowanie wpływu pandemii COVID-19 na aspekty finansowe, biznesowe oraz operacyjne spółki i będzie dalej podejmował adekwatne decyzje zapewniające ciągłość działania oraz bezpieczną i stabilną sytuację firmy. Skala działalności operacyjnej spółki jest i będzie dostosowywana dla aktualnej sytuacji rynkowej.

 

Szacunkowe wyniki spółki wyniosły:

 

  • za II kwartał 2020 r.: przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów – 288 741 tys. zł, strata netto – 21 233 tys. zł.
  • za I półrocze 2020 r.: przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów – 797 811 tys. zł, zysk netto – 1 260 tys. zł.

 

W opinii Zarządu głównym czynnikiem wpływającym na wyniki spółki w II kwartale i łącznie w całym pierwszym półroczu br. była walka z pandemią COVID-19 i jej konsekwencje, w tym między innymi wstrzymanie i późniejsze ograniczenie produkcji ze względu na mniejszą liczbę zamówień z powodu spadku popytu rynkowego w Polsce i rynkach zagranicznych.

 

Z uwagi na dynamicznie zmieniające się okoliczności, podwyższony poziom niepewności rynkowej oraz niepewność co do dalszego wpływu pandemii COVID-19 (w tym ewentualnej tzw. drugiej fali) na gospodarkę, branżę, partnerów biznesowych spółki oraz zachowania konsumenckie, w opinii zarządu nie należy traktować prezentowanych powyżej danych szacunkowych jako źródła jakichkolwiek wskazówek czy prognoz w odniesieniu do wyników spółki w kolejnych okresach.

 

Jednocześnie spółka zastrzega, że powyższe dane stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania sprawozdania finansowego i mogą ulec zmianie. Przekazanie do publicznej wiadomości ostatecznych wyników nastąpi w formie raportu okresowego za I półrocze 2020 r., którego publikacja zaplanowana jest na 14 września 2020 r.

 

Źródło: Firma Oponiarska Dębica

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).