Wpływ COVID-19 na branżę automotive – interaktywna mapa ACEA | MOTOFAKTOR

Wpływ COVID-19 na branżę automotive - interaktywna mapa ACEA

person Adrian Januszkiewicz 3/06/2020

Stowarzyszenie ACEA opracowało kolejną interaktywną mapę przemysłu motoryzacyjnego w Europie. Tym razem dotyczy ona wpływu na niego koronakryzysu.

Poprzednia interaktywna mapa od ACEA prezentowała fabryki samochodowe na terenie całej Europy. Nowa pokazuje wpływ kryzysu COVID-19 na produkcję pojazdów silnikowych dla każdego z 27 państw członkowskich UE oraz Wielkiej Brytanii.

 

Dotychczasowe straty produkcyjne w całej UE spowodowane zamknięciem fabryki wynoszą co najmniej 2 446 344 pojazdów silnikowych (w Polsce – 101 957 pojazdów – przyp. red.). Liczba ta obejmuje samochody osobowe, ciężarówki, samochody dostawcze, autobusy i autokary.

 

Obecnie średni czas wyłączenia wynosi 30 dni roboczych. Straty produkcyjne będą oczywiście rosły, jeśli przestoje zostaną przedłużone lub zatrzymane zostaną dodatkowe zakłady. Są to szacunki oparte na aktualnie dostępnych danych.

 

Dane prezentowane na mapie są gromadzone przez ACEA i aktualizowane co tydzień przy użyciu wielu źródeł, w tym IHS Markit, MarkLines, krajowych stowarzyszeń producentów samochodów i (publicznych) ogłoszeń producentów.

 

Niemniej jednak należy podkreślić, że ACEA w pełni przyznaje, że przegląd ten nie jest wyczerpujący, służy jedynie jako narzędzie pokazujące ogólnounijny wpływ kryzysu.

 

Nową interaktywną mapę od ACEA można przejrzeć TUTAJ.

Źródło: ACEA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).