Wkłady filtra paliwa z powłoką melt-blown | MOTOFAKTOR

Wkłady filtra paliwa z powłoką melt-blown

person Redakcja 2/01/2020

Powierzchnia niektórych wkładów filtra paliwa Mahle (KX) wydaje się mieć nieco grubszą strukturę włókien, ale w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.

Są to wysokowydajne mikrowłókna, nakładane dodatkowo metodą nadmuchu z natapianiem (ang. melt-blown) na papier filtracyjny.

 

Powłoka aplikowana metodą nadmuchu i natapiania znajduje się tylko po stronie dopływu (po stronie zanieczyszczeń) do filtra, aby paliwo płynące od zewnątrz do wewnątrz filtrowane było jak najlepiej. Bardzo drobne włókna powłoki melt-blown, o średnicy mniejszej niż 10 μm, jeszcze skuteczniej zatrzymują brud i cząstki obce, zwiększając zarazem żywotność filtra.

Zdjęcie 1: Filtr paliwa KX386 z powłoką melt-blown

Z mikrowłóknami melt-blown czy bez: podczas wymiany filtra paliwa należy zawsze uważać na zachowanie czystości, ponieważ nieoczyszczone paliwo nie może w żadnym razie dostać się do strony czystej filtra, a w konsekwencji do układu wtryskowego.

Zdjęcie 2: Włókna powłoki melt-blown w zbliżeniu

W celu zminimalizowania tego ryzyka należy przed montażem spuścić z obudowy filtra resztę paliwa i zutylizować je zgodnie z przepisami z zakresu ochrony środowiska. Ponadto może być wymagane (zależnie od wykonania) zamocowanie filtra w pokrywie obudowy przed jego zamontowaniem (patrz zdjęcie 3).

Zdjęcie 3: Zależnie od wykonania może być wymagane wcześniejsze zamocowanie filtra w pokrywie obudowy.

WAŻNE! Podczas wymiany filtra paliwa należy przed montażem zwilżyć wszystkie uszczelki czystym paliwem, aby uniknąć uszkodzeń podczas montażu! Po wymianie filtra układ paliwowy musi zostać starannie odpowietrzony. Procedura ta musi zostać wykonana ściśle według instrukcji producenta!

 

Treść artykułu pochodzi z Technical Messengera Mahle Aftermarket 5/2019.

 

Źródło: Mahle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).