Wirtualny warsztat według ProfiAuto | MOTOFAKTOR

Wirtualny warsztat według ProfiAuto

person Adrian Januszkiewicz 2/06/2020

ProfiAuto rozwija pierwszy w kraju projekt, który łączy prezentację modelowego warsztatu z podnoszeniem kompetencji mechaników przez Internet.

Pandemia i jej konsekwencje wymagają od przedsiębiorstw zmian m.in. w obrębie projektów marketingowych i szkoleniowych. Na znaczeniu zyskują innowacje przenoszące kluczowe aktywności do Internetu. Dlatego sieć ProfiAuto zdecydowała się na rozwój projektu ProfiAuto Serwis VR w przestrzeni online.

"Idealny warsztat VR" powstał, aby pokazać mechanikom i fanom motoryzacji, jak powinien wyglądać wzorcowy serwis. Wykorzystaliśmy w tym celu m.in. gogle VR, system śledzenia ruchów oraz gestów użytkownika i specjalistyczne oprogramowanie. Projekt miał premierę na targach ProfiAuto Show 2019. Teraz postanowiliśmy rozszerzyć jego funkcjonalność tak, aby narzędzie spełniało funkcję praktyczną również w momencie, gdy wydarzenia branżowe są zawieszone. Łukasz Kopiec dyrektor marketingu ProfiAuto

 

Nowym etapem rozwoju projektu jest przeniesienie go do środowiska online. Pod adresem https://profiauto.pl/dla-serwisow/wirtualny-warsztat znajdziemy teraz wizualizację idealnego warsztatu samochodowego, po którym można się przemieszczać bez konieczności posiadania gogli VR.

 

Mechanicy zapoznają się nie tylko z modelową organizacją przestrzeni w serwisie, ale również z wybranymi sprzętami z zakresu wyposażenia warsztatowego, takimi jak np. podnośnik, wyważarka czy urządzenie do geometrii kół i ich ruchomymi wizualizacjami (dostępne w wersji na PC).

ProfiAuto Serwis VR wnętrze

W kolejnym kroku platforma ProfiAuto Serwis VR wyposażona ma zostać w funkcjonalności, które wesprą rozwój kompetencji mechaników i wprowadzą element rywalizacji. Będzie można poznać wzorcowy przebieg procesów, w tym m.in. wymiany klocków hamulcowych, tarcz czy akumulatora, wraz z jego sprawdzeniem.

 

Docelowo funkcje te mają pozwalać na rozwój praktycznych umiejętności i wirtualne ćwiczenie napraw. Dostępne będą opcje analizowania błędów i korzystania z pomocnych wskazówek.

Funkcjonalności ProfiAuto Serwis VR będą rozwijane na bieżąco. Ma to być miejsce, w którym mechanik podniesie swoje umiejętności, zapozna się z nowościami branżowymi i produktowymi, a z czasem będzie mógł także skonsultować się ze specjalistami. Łukasz Kopiec

Partnerami projektu są marki Brembo, OSRAM i VARTA.

 

Źródło: ProfiAuto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).