Wirtualna Kasa Fiskalna dopuszczona do użytku | MOTOFAKTOR

Wirtualna Kasa Fiskalna dopuszczona do użytku

person Redakcja 23/03/2023

GUM wydał homologację dla startupu Wirtualne Kasy Fiskalne, dzięki czemu już od teraz można zamienić konwencjonalną kasę fiskalną na aplikację w smartfonie.

 

Wirtualna kasa fiskalna to kasa rejestrująca w postaci oprogramowania, spełniająca wymagania rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 maja 2020 r. w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Po 3-letnim okresie oczekiwania na pierwszy komercyjny produkt dopuszczony do obrotu przez Prezesa Głównego Urzędu Miar, już od teraz na rynku dostępny jest pierwszy tego typu produkt oferowany przez spółkę Wirtualne Kasy Fiskalne (WKF).

 

Aplikacja fiskalna naszej produkcji to pierwsza w Polsce wirtualna kasa fiskalna o zastosowaniu ogólnym na smartfona z systemem Android. Docelowo całkowicie zastąpi tradycyjne, czyli sprzętowe urządzenia fiskalne – powiedział Jakub Jasnos, pomysłodawca i prezes WKF – Za naszą spółką długi proces badań i analiz GUM, a przed nami okres wdrożeń u klientów. Ogromnie się cieszymy, że możemy rozpocząć kolejny kamień milowy w rozwoju naszej firmy – dodał Jakub Jasnos.

 

Wśród istotnych atutów funkcjonalnych kas wirtualnych dla przedsiębiorców znajduje się integracja z pięcioma wirtualnymi terminalami płatniczymi, tzw. SoftPOS. Instalując dwie aplikacje na smartfonie użytkownicy otrzymają w pełni wyposażone stanowisko sprzedażowe: wirtualną kasę fiskalną oraz wirtualny terminal płatniczy.

 

Rynek nieustannie się zmienia i odchodzi od kas w postaci sprzętowej, obsługiwanych przez kasjerów. Nowoczesne rozwiązania uwzględniają kasy samoobsługowe w różnych postaciach i o różnych funkcjonalnościach, a także właśnie wirtualne kasy fiskalne, które zapewniają przedsiębiorcom większą łatwość rejestracji płatności i rozliczeń podatkowych – powiedział Łukasz Blichewicz, prezes Grupy Assay, głównego udziałowca startupu – Gratuluję WKF pomysłu, odwagi, zaangażowania, determinacji i aktywnego działania, które przyczyniły się do tego sukcesu. Cieszy nas fakt, że wspólnie możemy ułatwiać życie przedsiębiorców w Polsce – dodał Łukasz Blichewicz.

 

Wirtualna Kasa Fiskalna Online to aplikacja, którą można pobrać ze sklepu Google Play i zainstalować na wybranym urządzeniu z systemem Android. Po rejestracji w Portalu Klienta „Olimp” i opłaceniu licencji wystarczy dokonać fiskalizacji tego rozwiązania bezpośrednio z aplikacji. Od tego momentu można rejestrować sprzedaż, wystawiać paragony fiskalne oraz raporty dobowe, zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Finansów.

 

Przypomnijmy także, że obecnie – zgodnie z objaśnieniami Ministerstwa Finansów z dnia 12 sierpnia 2021 r. – wybrana grupa przedsiębiorców może uzyskać ulgę na zakup kas rejestrujących mających postać oprogramowania i obowiązku prowadzenia ewidencji na kasie rejestrującej sprzedaży. Ulga dotyczy podatników z branży gastronomicznej i hotelowej oraz zajmujących się sprzedażą węgla.

 

Należy pamiętać, że kasa wirtualna to oprogramowanie, a nie urządzenie, na którym jest ono instalowane, co oznacza, że ulga dotyczy wyłącznie zakupu oprogramowania, a nie laptopa, smartfona czy tabletu. Kwota preferencji z tytułu nabycia kasy wirtualnej wynosi 90% ceny netto jej zakupu, ale nie więcej niż 700 zł.

 

Źródło: WKF

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).