Wielton zwiększa udziały na polskim rynku | MOTOFAKTOR

Wielton zwiększa udziały na polskim rynku

person Adrian Januszkiewicz 10/03/2020

Wielton umacnia pozycję na trudnym polskim rynku. W lutym br. spółka osiągnęła aż 18-proc. udział w rynku, kontynuując trend z końca 2019 r.

Raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, na podstawie danych z systemu CEPiK, twardo pokazuje, że Wielton znacznie lepiej niż największa konkurencja radzi sobie z trudnym okresem dla branży producentów naczep.

 

Wieluńska spółka nie tylko nie oddała rynku, ale wykorzystała zadyszkę rywali do zwiększenia swojego udziału. W lutym spółka zarejestrowała 295 szt. nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 tony.

 

Przełożyło się to na dokładnie 18-proc. udział w rynku w tym miesiącu – wzrost o 1,95% r/r – i zapewniło pozycję wicelidera rynku. W tym okresie cały rynek nowych rejestracji spadł o 35,4% do poziomu 1 639 szt.

Kontynuujemy budowanie udziałów na rodzimym rynku. Naszym celem jest osiągnięcie lepszej pozycji rynkowej pomimo trudnego, spadającego rynku. Wyniki wskazują, że najbliższa konkurencja odnotowuje dużą korektę, ich sprzedaż spada z większą dynamiką niż kurczący się rynek. My, po reorganizacji struktur, sprzedaży tracimy mniej niż rynek oraz aktywnie walczymy o zamówienia i udziały. Andrzej Mowczan Dyrektor Komercyjny Grupy Wielton

 

Strategia Wieltonu przynosi zamierzony skutek, bo to już trzeci miesiąc z rzędu, w którym odnotował wyższe udziały rynkowe w porównaniu do analogicznych okresów rok do roku. W grudniu ubiegłego roku spółka została liderem rejestracji z udziałem 16,7%. Natomiast w styczniu bieżącego roku, pomimo trudnego spadającego rynku Wielton odnotował 16,2% udziału.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).